Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

Fajerwerki a bezpieczeństwo

Dodał: Marta Data: 2020-12-29 14:07:24 (czytane: 6924)

Co roku w okresie noworocznym mają miejsce wypadki podczas odpalania fajerwerków (najczęściej baterii, rakiet i petard). Ich najczęstszą przyczyną jest nieprzestrzeganie instrukcji obsługi i zasad bezpieczeństwa, natomiast nieprawidłowe działanie samego wyrobu to jedynie kilka procent takich zdarzeń.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójNajczęstsze obrażenia to oparzenia twarzy i rąk, zdarzają się także ciężkie urazy, takie jak urwane palce czy uszkodzenie wzroku. Ponadto głośny huk wydawany przez wyrób pirotechniczny może powodować czasowe lub trwałe uszkodzenia słuchu.

Planując zakup fajerwerków, warto pamiętać, że mogą je nabywać i odpalać wyłącznie osoby pełnoletnie. Na wyrobie powinno znajdować się oznakowanie CE, instrukcja obsługi w języku polskim, nazwa i adres producenta lub importera, określenie typu wyrobu (np. bateria, petarda, rakieta) oraz stosowne ostrzeżenia, w tym minimalna odległość na jaką należy oddalić się po odpaleniu.

Przed zakupem, a następnie użyciem fajerwerków, koniecznie należy sprawdzić, czy produkt nie jest uszkodzony. Z wyrobu nie może wysypywać się materiał pirotechniczny, a jego obudowa nie może posiadać żadnych wad mechanicznych, takich jak pęknięcia, rozdarcia, wgniecenia czy wybrzuszenia.

Fajerwerków nie wolno używać będąc pod wpływem alkoholu ani pozwalać je odpalać dzieciom. Przed użyciem wyrobów pirotechnicznych należy zapoznać się z instrukcją obsługi, a następnie przestrzegać jej zaleceń. Do odpalania należy wybrać miejsce pozbawione przeszkód nad fajerwerkiem, które mogłyby zakłócić jego lot (np. drzewa, linie energetyczne).

Fajerwerki należy odpalać pojedynczo, stojąc lub klęcząc z boku i trzymając źródło ognia w wyciągniętej ręce, nie wolno pochylać się nad odpalanymi wyrobami. Należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości, podanej w instrukcji obsługi. Dla zwiększenia bezpieczeństwa odpalającego powinien on używać okularów ochronnych. Jeśli wyrób nie zadziała, należy odczekać co najmniej 15 minut przed podejściem do niego. Takiego fajerwerku nie wolno odpalać ponownie. Podczas zabawy należy pamiętać, że ze względu na zawartość materiałów wybuchowych, każdy wyrób pirotechniczny, który jest nieodpowiednio używany, może być niebezpieczny.

Źródło: UOKiK

Reklama.

Zobacz także

Policja apeluje o czujność!

Dodane: 2021-01-19 14:08 - Komentarze  (0)  czytane (263)

TAGI:Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.234.247.75

Hmmm (2021-01-02 15:13:06)

Znów usunięto.komentarze Prawda w oczy kole !!!!!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości a także refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący...