Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

'Festiwal Dobra' - finał 'Szlachetnej Paczki' w Busku-Zdroju (foto)

Dodał: Milena Data: 2017-12-14 10:54:11 (czytane: 3753)

10 grudnia br., na hali sportowej przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju odbył się już 7 finał wspaniałej inicjatywy społecznej – „Szlachetne Paczka” w naszym regionie.

Biuro Nieruchomości MODERN s.c. - mieszkania, domy, działki
www.modernbroker.pl,nieruchomości, mieszkania, domy działki,na sprzedaż, do wynajęcia, mieszkanie, dom działka,sprzedam, kupię, zamienię, wynajmę, Busko,Pińczów, Jędrzejów, Staszów, Kazimierza, powiat buski,pińczowski, jędrzejowski,staszowski,kazimierski,włoszczowski

ul. Partyzantów 112. 28-100, Busko-ZdrójPoczątek inicjatywy w naszym kraju to akcja „Świąteczna Paczka”,  pierwszy raz zorganizowana w Krakowie w 2000 roku przez grupę studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka, efektem było obdarowanie 30 ubogich rodzin. Od 2009 roku projekt nosi nazwę „Szlachetnej Paczki” i stał się ogólnopolskim wydarzeniem wpisanym w kalendarz imprez społecznych (więcej informacji na stronie: https://www.szlachetnapaczka.pl/).

szlachetna_paczka006.jpg

„Festiwal Dobra” w naszym powiecie to wsparcie dla 70 rodzin potrzebujących pomocy, dobroci na czas świąt. Ze względu na liczne zaangażowanie : 30 wolontariuszy , mieszkańców, szkół, stowarzyszeń, firm, zorganizowano w podziękowaniu za ich pracę wydarzenie pełne występów dzieci i młodzieży, promując jednocześnie inicjatywę.

Magdalena Kielin – liderka wolontariuszy wyjaśnia, że akcja „Paczki” trwa przez cały rok, wolontariusze ofiarują osobom potrzebującym swoją pomoc i czas. Sukcesami tegorocznej edycji są między innymi przekonanie jednej z firm do wykonania łazienki w domu starszego małżeństwa. Wzruszającym momentem było przekazanie pralki „Frani” kobiecie, która nie kryła łez wzruszenia, po chwili płakali już wszyscy wolontariusze i darczyńcy.

W trakcie finału „Szlachetnej Paczki” w Busku-Zdroju, wystąpiły zespoły: Zlepce z ZPO nr 1, chór buskiej Szkoły Muzycznej I stopnia,  grupa „Bąbelki” z Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie. Program artystyczny został wzbogacony o jasełka wystawione przez klasy SP nr 3 
w Busku-Zdroju: klasa I A wych. Marzena Chodór oraz klasa I B wych. Jadwiga Nowak. Wystąpiły również dzieci z klas IV a oraz IV b SP nr 3 wspomagając swoje młodsze koleżanki i kolegów w jasełkach, zaprezentowały układ taneczny i umiejętności wokalne (pod opieką p.M.Molisak) przy czynnym wsparciu z trybun wicedyrektora szkoły Piotra Suwaja.


W holu budynku rozstawiono długie stoły z ofertą kół gospodyń wiejskich, domów pomocy i stowarzyszeń, Klubu Seniora. Można było znaleźć niespotykane ozdoby świąteczne, stroiki, choinki, słodkie wypieki. Buskie piekarnie i ciastkarnie ufundowały słodkości dla uczestników i publiczności.

szlachetna_paczka031.jpg

Za organizację i całość działań tegorocznej „Paczki” serdecznie podziękował zgromadzonym Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój – Waldemar Sikora, który chętnie udziela wsparcia inicjatywie i ceni pracę wszystkich zaangażowanych w akcję.

Hasło na koszulkach wolontariuszy „Lubię ludzi” znakomicie odzwierciedla nastrój przy ulicy Kusocińskiego ale również w 70 obdarowanych rodzinach.  Należą się podziękowania dla wszystkich uczestników  i darczyńców. Oby za rok udało się dzięki dobroci mieszkańców naszego powiatu, zanieść pomoc do jeszcze większej rzeszy potrzebujących.

tekst i foto: Łukasz Chodór

Reklama.

Zdjęć w galerii: 68

Zobacz także

Weekend w regionie - Sprawdź co będzie się działo!

Dodane: 2018-08-18 09:57 - Komentarze  (0)  czytane (10414)

TAGI: Weekend w regionie, imprezy w regionie, weekend, Sprawdź co będzie się działoKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.156.85.167

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Wojewoda z wizytą w gospodarstwach poszkodowanych klęską suszy

Nowa siedziba dla buskiej budowlanki

I Memoriał Bokserski im. Józefa Grudnia: Zamojski Radosław vs Surma Jakub

I Memoriał Bokserski im. Józefa Grudnia: Koch Mariusz vs Kiwior Maciej

Festyn Rodzinny w Szańcu

I Memoriał Bokserski im. Józefa Grudnia: Kielar Maciej vs Pokusa Damian

Konkursy

Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
więcej

Kultura, rozrywka

Weekend w regionie - Sprawdź co będzie się działo!

W weekend Dinozaury po Zmroku, Dni Stopnic, Święto Plonów w Busku-Zdroju, Bejscach, Nowym Korczynie, Opatowcu, Kazimierzy Wielkiej, Giełda Staroci w Busku-Zdroju - ale to nie wszystko. Sprawdź co jeszcze będzie się działo! więcej»

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Konkurs Fotograficzny 'Wszystkie Dzieci Świata' Pacanów 2018

Europejskie Centrum Bajki zaprasza do udziału w "XII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Wszystkie Dzieci Świata Pacanów 2018"....