Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

'Festiwal Dobra' - finał 'Szlachetnej Paczki' w Busku-Zdroju (foto)

Dodał: Milena Data: 2017-12-14 10:54:11 (czytane: 2159)

10 grudnia br., na hali sportowej przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju odbył się już 7 finał wspaniałej inicjatywy społecznej – „Szlachetne Paczka” w naszym regionie.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Biuro Nieruchomości MODERN s.c. - mieszkania, domy, działki
www.modernbroker.pl,nieruchomości, mieszkania, domy działki,na sprzedaż, do wynajęcia, mieszkanie, dom działka,sprzedam, kupię, zamienię, wynajmę, Busko,Pińczów, Jędrzejów, Staszów, Kazimierza, powiat buski,pińczowski, jędrzejowski,staszowski,kazimierski,włoszczowski

ul. Partyzantów 112. 28-100, Busko-ZdrójPoczątek inicjatywy w naszym kraju to akcja „Świąteczna Paczka”,  pierwszy raz zorganizowana w Krakowie w 2000 roku przez grupę studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka, efektem było obdarowanie 30 ubogich rodzin. Od 2009 roku projekt nosi nazwę „Szlachetnej Paczki” i stał się ogólnopolskim wydarzeniem wpisanym w kalendarz imprez społecznych (więcej informacji na stronie: https://www.szlachetnapaczka.pl/).

szlachetna_paczka006.jpg

„Festiwal Dobra” w naszym powiecie to wsparcie dla 70 rodzin potrzebujących pomocy, dobroci na czas świąt. Ze względu na liczne zaangażowanie : 30 wolontariuszy , mieszkańców, szkół, stowarzyszeń, firm, zorganizowano w podziękowaniu za ich pracę wydarzenie pełne występów dzieci i młodzieży, promując jednocześnie inicjatywę.

Magdalena Kielin – liderka wolontariuszy wyjaśnia, że akcja „Paczki” trwa przez cały rok, wolontariusze ofiarują osobom potrzebującym swoją pomoc i czas. Sukcesami tegorocznej edycji są między innymi przekonanie jednej z firm do wykonania łazienki w domu starszego małżeństwa. Wzruszającym momentem było przekazanie pralki „Frani” kobiecie, która nie kryła łez wzruszenia, po chwili płakali już wszyscy wolontariusze i darczyńcy.

W trakcie finału „Szlachetnej Paczki” w Busku-Zdroju, wystąpiły zespoły: Zlepce z ZPO nr 1, chór buskiej Szkoły Muzycznej I stopnia,  grupa „Bąbelki” z Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie. Program artystyczny został wzbogacony o jasełka wystawione przez klasy SP nr 3 
w Busku-Zdroju: klasa I A wych. Marzena Chodór oraz klasa I B wych. Jadwiga Nowak. Wystąpiły również dzieci z klas IV a oraz IV b SP nr 3 wspomagając swoje młodsze koleżanki i kolegów w jasełkach, zaprezentowały układ taneczny i umiejętności wokalne (pod opieką p.M.Molisak) przy czynnym wsparciu z trybun wicedyrektora szkoły Piotra Suwaja.


W holu budynku rozstawiono długie stoły z ofertą kół gospodyń wiejskich, domów pomocy i stowarzyszeń, Klubu Seniora. Można było znaleźć niespotykane ozdoby świąteczne, stroiki, choinki, słodkie wypieki. Buskie piekarnie i ciastkarnie ufundowały słodkości dla uczestników i publiczności.

szlachetna_paczka031.jpg

Za organizację i całość działań tegorocznej „Paczki” serdecznie podziękował zgromadzonym Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój – Waldemar Sikora, który chętnie udziela wsparcia inicjatywie i ceni pracę wszystkich zaangażowanych w akcję.

Hasło na koszulkach wolontariuszy „Lubię ludzi” znakomicie odzwierciedla nastrój przy ulicy Kusocińskiego ale również w 70 obdarowanych rodzinach.  Należą się podziękowania dla wszystkich uczestników  i darczyńców. Oby za rok udało się dzięki dobroci mieszkańców naszego powiatu, zanieść pomoc do jeszcze większej rzeszy potrzebujących.

tekst i foto: Łukasz Chodór

Reklama.

Zdjęć w galerii: 68

Zobacz także

Studniówka 2018: ZSP 2 Jędrzejów (foto/wkrótce video)

Dodane: 2018-01-27 22:26 - Komentarze  (0)  czytane (3487)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.59.137

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Studniówka 2018: ZDZ w Busku-Zdroju

Spotkanie z Posłem i dyrektorem UP dotyczące zatrudniania obcokrajowców

Studniówki 2018: ZSTI w Busku-Zdroju. Część 1

Studniówka 2018 w ZSP nr 2 w Jędrzejowie. Część 2

Odbiór inwestycji w Zbludowicach

Studniówka 2018 w ZSP nr 2 w Jędrzejowie. Część 1

Konkursy

Konkurs zakończony: Wygraj zaproszenia do Parku Św. Mikołaja w Zatorlandzie
Konkurs zakończony: Międzynarodowy Cyrk Safari w Pińczowie i Busku-Zdroju!
Konkurs: Wygraj zaproszenie na Orkiestrę w Rytmie Disco
Konkurs zakończony: Wygraj zaproszenia do Parku Zatorland
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na musical Skrzypek na dachu w Kielcach
Konkurs zakończony: Wygraj podwójne zaproszenia na Rockowy Sabat
Konkurs zakończony: Wygraj zaproszenia na koncert SDM w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Wygraj podwójne zaproszenia na koncert Workaholic w Busku-Zdroju
więcej

Kultura, rozrywka

Studniówka 2018: ZSP 2 Jędrzejów (foto/wkrótce video)

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" swoją studniówkę zorganizowali w "Różanym Dworku", koło Jędrzejowa. więcej»

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Bal Studniówkowy ZSP nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie (foto/nowe video)

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego video ze studniówki uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego...