Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kredyty hipotecznyczne coraz popularniejsze

Dodał: Milena Data: 2019-06-26 13:24:09 (czytane: 2872)

Popularność kredytów hipotecznych utrzymuje się na niezmiennym poziomie od ponad dziesięciu lat. 2018 to rok rekordowy pod tym względem. W tym czasie rynek zdominowało zaledwie kilka banków detalicznych obsługujących obecnie ponad 90% wszystkich zobowiązań.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójPrawo zmieniły się zdecydowanie na korzyść kredytobiorców. W jaki sposób?

pieniadze.jpg


Świadczenie usług pośrednictwa kredytów hipotecznych wiąże się z formalnym potwierdzeniem (bezpośrednie oferty znajdziesz na 17bankow.com/kredyty-hipoteczne) kwalifikacji na egzaminie złożonym z pięćdziesięciu pytań. Dodatkowo każdy agent wpisuje się do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego. Bez wpisu nie można prowadzić podobnej działalności. Pośrednik obecnie posiada wiedzę finansową, prawną, związaną z wyceną nieruchomości i oceną zdolności kredytowej. Dzięki zmianom notuje się wzrost podpisywania umów przez pośredników, co odciąża struktury kadrowe banku i umożliwia osiągnięcie nieco lepszej konkurencyjności.

Po wystąpieniu problemów ekonomicznych kredytobiorca może złożyć wniosek restrukturyzacyjny do banku, a po ewentualnym odrzuceniu otrzymuje minimum sześć miesięcy na sprzedaż nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie umowy. W planie restrukturyzacyjnym banki proponują wakacje kredytowe, czy realną zmianę wysokości rat dopasowanych do aktualnej sytuacji finansowej. W niektórych przypadkach dochodzi również do wydłużenia okresu kredytowania.

Kolejny kryzys frankowiczów na pewno nie wystąpi, ponieważ ustawa o kredycie hipotecznym wyraźnie zakazuje udzielania kredytów hipotecznych w walutach obcych. Zakłada również wypłatę kredytu w walucie zarobkowania kredytobiorcy. Jeżeli zarabiasz w złotówkach tylko o taki kredyt możesz wnioskować. Banki niechętnie obsługują kredyty w walutach obcych, ponieważ to nie tylko ryzyko ekonomiczne, ale też prawne wywoływane przez spory zbiorowe i duże nasycenie poprzednich umów klauzulami niedozwolonymi.

Co jeszcze?

Ustawa o kredycie hipotecznym wyklucza sprzedaż łączoną kredytu hipotecznego i jasno reguluje problem nadpłat zadłużenia długoterminowego (w praktyce brak kosztów w większości banków).

Ceny domów będą rosły

Oczekuje się, że w 2019 r. cny domów przyniosą dobre i złe wiadomości. Po pierwsze, zła wiadomość: przewiduje się, że ceny domów będą rosły. Dobra wiadomość jest taka, że większość prognostów uważa, że ceny nie wzrosną tak szybko w 2019 r., Jak to miało miejsce w 2018 r.

Aprecjacja cen mieszkań spowolni - dni szybkich wzrostów cen dobiegają końca - ale ceny będą nadal rosły. Nawet przewiduje się, że istniejące ceny domów wzrosną o 2,5% w 2019 r. Do mediany 265 200 zł w porównaniu z 4,7% wzrostem w 2018 r. Do 258,700 zł. Inni eksperci przewidują również spowolnienie cen sprzedaży istniejących domów w 2019 roku.

/artykuł sponsorowany/

Reklama.

Zobacz także

Dobra wiadomość! Góry Świętokrzyskie nam urosły!

Dodane: 2019-11-19 13:36 - Komentarze  (1)  czytane (407)

TAGI:Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Wygraj zabieg w Studio Urody Perfect!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zmiana czasu na zimowy - będziemy spać o godzinę dłużej

W nocy z soboty na niedzielę (26/27 października) przestawiamy zegarki o godzinę do tyłu, z 3.00 na 2.00 w nocy. Co oznacza, że śpimy...