Strona startowa

Wiadomości - Zdrowie i uroda

Kwiecień Miesiącem Wiedzy o Autyzmie

Dodał: Marta Data: 2021-04-02 11:43:04 (czytane: 1695)

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach obchodów realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójAkcje organizowane przez Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział Kielce „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”, czy „A – jak autyzm” wspierają  osoby ze spektrum autyzmu oraz uświadamiają specyfikę tego zaburzenia. Patronat nad wydarzeniami objął marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział Kielce cyklicznie organizuje akcje, które mają na celu solidaryzować się z osobami z autyzmem oraz uświadamiają specyfikę tego zaburzenia.

  • „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu” – polega na podświetleniu budynku na niebiesko 2 kwietnia w światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Niebieski kolor to kolor autyzmu, ponieważ symbolizuje nadzieję, niewinność, głębię.

  • Akcja „A – jak autyzm” polega na zrobieniu i wstawieniu zdjęcia na portalu społecznościowym z narysowaną literką A na dłoni z oznaczeniem profilu na facebooku Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział Kielce i oznaczeniem #ajakautyzm, #ktakielce.

Akcja ma na celu okazanie solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i przekazywanie im pozytywnej energii w tym ważnym dla nich miesiącu – kwietniu, który jest Światowym Miesiącem Wiedzy na temat autyzmu.

Zobacz

Czym jest autyzm

Autyzm – całościowe zaburzenie rozwojowe, obejmuje na całym świecie coraz większą grupę ludzi. Dzieci dotknięte nim nie różnią się fizycznie od innych dzieci, lecz odmiennie się zachowują. Autyzm pojawia się we wczesnym dzieciństwie, najczęściej przed upływem 30 miesiąca. Jednym z pierwszych podstawowych objawów autyzmu dziecięcego może być nieprawidłowy rozwój w zakresie rozumienia i ekspresji językowej, która służy porozumiewaniu się z ludźmi. Może wystąpić też nieprawidłowy rozwój kontaktów społecznych, bądź brak zabawy symbolicznej. Szacuje się, że w naszym kraju zjawisko autyzmu dotyczy ok. 10 do 15 tys. dzieci i młodzieży oraz kilku tysięcy osób dorosłych.

Źródło: swietokrzyskie.pro

Reklama.

Tagi: Światowy Dzień Autyzmu   Krajowe Towarzystwo Autyzmu   świętokrzyskie  

Zobacz także

13 926 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej na Śląsku - 2573. Zmarło 740 osób

Dodane: 2021-04-21 10:55 - Komentarze  (0)  czytane (688)

TAGI: PAP, zakażenia , Covid-19, koronawirusKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.177.17

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Spis już się rozpoczął!

Dziś rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021), który przeprowadzony będzie na terenie całego kraju....