Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Mnóstwo atrakcji i rzesze turystów na Zamku w Chęcinach!

Dodał: Milena Data: 2019-08-19 17:03:45 (czytane: 4949)

Długi sierpniowy weekend owocował mnóstwem atrakcji na Zamku w Chęcinach! Opowieści zamkowego Kałamarza, nauka pisania gęsim piórem, "Noc na Zamku", warsztaty tkackie, pokazy walk, pokazy tańców dawnych, czy spotkania z ludźmi z epoki to namiastka pakietu przygotowanego dla zwiedzających! Imponującym pokłosiem wydarzenia jest ilość przybyłych turystów!

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójW pierwsze dwa dni tj. 15 i 16 sierpnia na zamku zagościła Ostoja Dworska z interesującym programem edukacyjnym. Skryba Grzegorz ubrany w tradycyjne dawne odzienie zakonnika opowiadał o średniowiecznym piśmie i uczył zwiedzających pisania gęsim piórem. Każdy z uczestników zabrał do domu na pamiątkę własnoręcznie wykonane pozdrowienia ostemplowane pieczęcią zamkową Nauka przez zabawę przyciągnęła rzeszę turystów!Szczególnie rodziny z dziećmi licznie korzystały z atrakcji.

zamek_Checiny1.jpg

zamek_Checiny.jpg

16 sierpnia odbyła się również przedostatnia w tym sezonie Noc na Zamku! W blasku księżyca i cieniu nocy zamkowe mury nabierają tajemnicy, którą chciało rozwikłać, aż 250 uczestników! Widowiskowe fire-show, humorystyczna scenka epokowa, pokazy tańców dawnych, konkursy i zabawy oraz duch Białej Damy to dawka wspaniałych  wrażeń! Bilety na imprezę zawsze wyprzedają się w ekspresowym tempie! Tak samo było w tym przypadku. W piątek – w dzień imprezy - odbieraliśmy niezliczoną ilość telefonów z zapytaniem o Noc na Zamku, a wejściówki były już wyprzedane tydzień wcześniej! Dlatego zapraszamy do rezerwacji kolejnego wydarzenia już teraz! Ostatnia Noc na Zamku odbędzie się 30 sierpnia na zakończenie wakacji!

Z kolei 17 sierpnia na górnym dziedzińcu zamku odbywały się niesamowite warsztaty tkackie. Chętni mogli spróbować swoich umiejętności w tkaniu gobelinu. Mieniące się kolorami kłębki nici zachęcały do zabawy przede wszystkim dzieciaki. 18 sierpnia natomiast odbyły się spektakularne pokazy walk bronią białą. Prezentacja fechtunku historycznego przyciągała wzrok nie tylko pasjonatów i historyków! Szable, rapier, miecz i odkrywanie pokładów męstwa królowały na zamku przez całą niedzielę!
Dodatkowo codziennie odbywały się pokazy tańców dawnych, spotkania z ludźmi z epoki, animacje, konkursy i zabawy.  Ponadto Turyści mogli uczestniczyć w zamkowej grze o nazwie „Koło fortuny”. Loteria odbywała się zazwyczaj w południe, a szczęściarze mieli okazję zgarnąć atrakcyjne nagrody!
Dzieci, dorośli, młodzież czy seniorzy – wszyscy zwiedzający - na pewno pozostawili w swej pamięci niesamowite zamkowe wspomnienia. 4 dniowy pakiet atrakcji okazał się świetną propozycją spędzenia długiego weekendu właśnie na Zamku w Chęcinach! Z oferty skorzystało, niemal 12 500 zwiedzających! Absolutnym rekordem był czwartek 15 sierpnia, gdzie na zamku zagościło aż 3 637 turystów!

zamek_Checiny2.jpg

zamek_Checiny3.jpg

Oblężenie turystyczne odnotowała również renesansowa kamienica „Niemczówka”! Zbrojownia, makieta zamku, piwnice z czasowymi ekspozycjami czy Sala Wielka to tylko niektóre z atrakcji kamienicy! W okresie 4 dni to klimatyczne miejsce z niesamowitym duchem historii przyciągnęło około 1000 turystów! Warto podkreślić, że z biletem z zamku turyści mogą zwiedzać „Niemczówkę” bezpłatnie!

Zobacz także

Nowe zasady bezpieczeństwa dla 19 powiatów

Dodane: 2020-08-10 15:56 - Komentarze  (0)  czytane (441)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.220.31

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś Dzień Matki

26 maja obchodzony jest Dzień Matki. Składamy naszym Mamom życzenia, obdarowujemy kwiatami i upominkami, aby podziękować za rodzicielską...