Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

Nie bądź obojętny – Reaguj!

Dodał: Marta Data: 2020-11-13 10:43:58 (czytane: 1698)

Najbliższe tygodnie to okres kiedy dzień będzie coraz krótszy, a temperatura może spaść poniżej zera. Taka sytuacja to potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia osób, które znajdują się w ciężkiej sytuacji życiowej przebywając np. w nieogrzewanych pomieszczeniach lub pustostanach.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójKażdego roku w okresie jesienno-zimowym w wyniku wychłodzenia organizmu w Polsce umiera kilkadziesiąt osób. Dlatego jeżeli jesteśmy świadkami sytuacji, w której ktoś potrzebuje pomocy, nie bądźmy obojętni i poinformujmy odpowiednie służby. Niskie temperatur oraz niesprzyjające warunki pogodowe są zagrożeniem dla osób przebywających w nieogrzewanych miejscach lub w pustostanach.

Nie tylko bezdomni czy nietrzeźwi narażeni są na niebezpieczeństwo wychłodzenia organizmu, ale również osoby w podeszłym wieku lub chore, które zamieszkują same, a z przyczyn życiowych nie są w stanie zapewnić sobie podstawowych potrzeb.

Policjanci w trakcie codziennej służby podejmują wzmożone działania prewencyjne zmierzające do udzielania pomocy osobom, które mogą być narażone na utratę zdrowia lub życia w wyniku wychłodzenia organizmu. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, m.in. klatki schodowe, piwnice budynków mieszkalnych, opuszczone budynki, a także ogródki działkowe. Współpracują także z instytucjami powołanymi do niesienia pomocy osobom bezdomnym i samotnym.

Pamiętamy o tym, aby informować policję, straż miejską czy inne instytucje niosące pomoc o każdym ujawnionym przypadku osoby potrzebującej pomocy.

Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować ich życie.

Informujmy o takich przypadkach korzystając z bezpłatnego nr tel.: 112 lub korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, ale tylko w przypadkach, które nie wymagają natychmiastowej interwencji.

Naszym wspólnym obowiązkiem jest przeciwdziałanie tym tragicznym zdarzeniom.

Źródło: swietokrzyska.policja.gov.pl

Reklama.

Zobacz także

Chciał pomóc. Stracił pieniądze

Dodane: 2020-11-25 15:53 - Komentarze  (0)  czytane (1963)

TAGI:Komentarze (5)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.156.32

(2020-11-15 16:43:20)

Covid najwazniejszy.

i moja (2020-11-14 16:09:27)

za bezdomność i alkoholizm obwiniam TYLKO wszelkiego rodzaju władze od gminy po sejm. Czy kupię chleb o godz 23,nie.Czy kupię alkohol czyli płynny narkotyk, TAK,mozna go kupic blisko szkoły, kościoła, przedszkola prawie w każdym otwartym punkcie sprzedazy przez 24 godz na dobe.

:( (2020-11-14 10:47:08)

dziwny apel do obywateli. a niech zdychaja. im więcej zdechnie, tym lepiej. niech leżący w rowie umrze. to problem dla mopr i pcrp. a te instytucje cieszą się im więcej zgogów bezdomnych. wrzuci sie do bezimiennego dołu i zasiłek pogrzebowy zus - 4 tys. zaoszczędzony.

:) (2020-11-14 09:00:29)

oczywiście. my zajmiemy sie dokarmianiem bezpańskich psów i kotów. tu nie zostaniemy obojętni. natomiast osobnikami ludzkimi, bezdomnymi niech zajmą się pracownicy samorządowi - PCPR i MOPS . niech przygarną i dach nad głowami dadzą w budynkach PCPR i MOPS. dużo tam miejsca i ciepło jest. a urzędniczki samorządowe jakąś zupinę ugotują. Andrzejek przyprawi.

moja reakcja (2020-11-13 12:36:42)

reagu,!!! reaguje, przyp..... mandat i sprawa załatwiona. Tak właśnie reagują nasze służby bo mają wykonac zadanie szefa. Alkoholikami i bezdomnymi trzeba się inaczej zająć, nie tak jak było to wprowadzone jeszcze za czasów glebokiej komuny. Powstały przetrwalnie zwane odwykiem, jak ta w Morawicy. Stamtąd wychodzą gozej zdegredowani jak przybyli po napatrzeniu się na innych świrów i kryminalistów. Alkoholików i bezdomnych powinno się ich zająć praca i terapja co najmniej na dwa lata. Szkoda tych pieniedzy co NFZ wydaje na pseldo terapje

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

JESIENNA PROMOCJA FOTOWOLTAIKI*!!!

Już teraz SolarX rusza z Jesienną Promocją na Fotowoltaikę. Dołącz do grona 2000 zadowolonych użytkowników i przestań przejmować...