Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

Nie tylko policjanci sprawdzają osoby poddane kwarantannie

Dodał: Marta Data: 2020-03-18 10:49:27 (czytane: 2281)

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju stanu epidemicznego, policjanci realizują nowe zadania związane ze wspieraniem służb sanitarnych. Sprawdzamy, czy osoby objęte nadzorem epidemiologicznym znajdują się w miejscach kwarantanny.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójW trosce o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, mieszkańcy powiatu buskiego informują policjantów o osobach, które nie stosują się do zakazu opuszczania miejsca kwarantanny. Przypominamy mieszkańcom o stosowaniu się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej.

Osoba odbywająca kwarantannę nie powinna opuszczać miejsca kwarantanny, aby wykluczyć kontakt z innymi osobami. Policjanci sprawdzają, czy osoby objęte nadzorem epidemiologicznym znajdują się w wyznaczonych miejscach. Wczoraj do buskich policjantów wpłynęła informacja, że jeden z mieszkańców powiatu nie stosuje się do zakazu opuszczania miejsca kwarantanny. Jak twierdził zgłaszający, osoba ta wróciła z zagranicy i jeździ autem po miejscowości zamiast siedzieć w domu. Na miejsce pojechał policyjny patrol. Tam okazało się, że mężczyzna nie posiada decyzji o poddaniu kwarantanną. Na pochwałę zasługuje postawa zgłaszającego, który nie był obojętny o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Przypominamy mieszkańcom o stosowaniu się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej.

Apelujemy o rozsądek. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu wyznaczonym! - Za nieprzestrzeganie kwarantanny w związku z zagrożeniem epidemiologicznym grozi do 5 tys. złotych grzywny, a nawet kara więzienia.  

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Reklama.

Zobacz także

Ułańska fantazja czy głupota?

Dodane: 2020-04-06 14:29 - Komentarze  (9)  czytane (1658)

TAGI:Komentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.66.217

do poniżej (2020-03-19 09:22:04)

Dobrze,my to rozumiemy,że przyjeżdżają ,że jest im ciężko że, chcą być wśród swoich.Ale niech zgłoszą to odp.służbą,niech odczekają czas kwarantanny wśród bliskich jak tak im się przykrzyło,a nie pierwsze to żona dziecko i na zakupy jak gdyby nigdy nic.Jak napisałem my to rozumiemy,a Ty?

(2020-03-18 18:23:13)

Do osoby piszącej mądrze. Pozdrawiam panią z pl.Batorego ze stoiska z marchewkami Pustak jakich malo

Hah (2020-03-18 14:59:24)

No i gdzie jest teraz pan Łukasz Nowak który za każdym razem obraża i szydzi z buskiej policji?? Siedzisz w piwnicy?? Chory z nienawisci człowieku

(2020-03-18 14:23:56)

Czytam te komentarze i myślę sobie ,,Boże coś Polskę,,... co jeszcze trzeba by się wydarzyło by Polak Polakowi bratem był nie wilkiem Skąd w was tyle jadu, nienawiści. W Polsce też już mamy ludzi chorych i nie wiadomo kto pierwszy, kto kogo. Ludzie opamiętajcie się . Pomóżmy sobie nawzajem słowem, uśmiechem, życzliwością. To nie możliwe? zazdrość, pycha , nienawiść. On ma lepiej bo ma euro a zgnoić go, jakim kosztem ? nie mówi nikt. Swiat nam się zmienił, otwarły się granice, niektórzy wyjechali za chlebem, część do szkoły inni dla rodziny. Pomozmy sobie nawzajem przetrwać ten trudny czas. Tak będzie lepiej :) Docenmy to, że oni nie wyciągają reki po zasiłki, nie kradną, pojechali za pracą. Wracają, bo tu jest ich dom, korzenie, bo byli na chwilę. Boją się bardziej niż my tu wśród swoich, tam na obczyżnie jest im i tak ciężko. I więcej z nich ma tam umowy, ubezpieczenia, wiele płaci dodatkowe składki w Polsce....a wiele zostaje tam, w obcym kraju, bo tam mąż, żona dzieci, bo tam ich drugi dom. Czy to tak trudno zrozumieć? A ile nas tu oszukuje na podatkach, zusie, pracodawcy, ktorzy dają,, smieciówki,, albo nie dają umow wcale. Nie opluwajcie się nawzajem, nie wiemy ile jeszcze nam zostało. Złap oddech, usiądż , pomysl, to nie boli.

Hela (2020-03-18 12:27:33)

A co z kierowcami TIR-ów . W Busku jest ich sporo. Czy ich kwarantanna po powrocie do kraju nie obowiązuje ?Policja powinna, i musi skontrolować firmy transportowe pod względem ilości kierowców i ich lokalizacji ( tj. gdzie są, oraz kiedy przekroczyli granicę ) bo z tego co można zaobserwować tu w Busku kierowcy transportu międzynarodowego przyjeżdzają do domów i w krótkim czasie jadą dalej w trasy.

Xyz (2020-03-18 12:04:13)

Bardzo dobrze. Pilnować i dzwonić bo cwaniaków nie brakuje. Przyjechal z Francji Niemiec Austrii i włóczy się i zaraza jeśli coś zwlekł ze sobą. Po co w ogóle było zjeżdżać? Tam pracuje tam płaci składki a tu na leczenie???

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Niedziela Palmowa początkiem Wielkiego Tygodnia

Niedziela Palmowa jest wstępem do Wielkiego Tygodnia. Tego dnia podczas mszy ksiądz święci przyniesione do kościoła palmy - symbole...