Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Pożyczka czy karta kredytowa - co będzie korzystniejsze?

Dodał: Milena Data: 2019-06-25 13:31:47 (czytane: 2253)

Kiedy potrzebujemy dodatkowej gotówki może nam się zakręcić w głowie od rozmaitych możliwości. Banki nie tylko oferują swoim klientom wiele rodzajów pożyczek, ale również wiele innych narzędzi finansowych.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójWśród nich, zaraz po kredytach, największą popularnością cieszą się karty kredytowe. Czym właściwie różnią się one od tradycyjnych pożyczek? I który produkt będzie dla nas korzystniejszy?

santander.jpg

Pytanie bez prostej odpowiedzi

Postawione w tytule pytanie jest nieco podchwytliwe, ponieważ nie da się obiektywnie stwierdzić czy lepiej jest korzystać z karty kredytowej czy z kredytu. Wszystko zależy przede wszystkim od tego jakiej kwoty będziemy potrzebowali i na jaki cel. Jeżeli planujemy pozyskać środki na budowę domu, nawet najlepsza karta nie da nam takich możliwości jak kredyt hipoteczny. Z kolei hipoteki nie zaciągniemy pod zastaw nowego komputera. Dlatego też, kiedy będziemy podejmowali decyzje o poszukiwaniu idealnego narzędzia finansowego - warto zastanowić się jakiego rodzaju wydatki będziemy chcieli pokryć przy jego pomocy.

Kiedy najlepiej wziąć pożyczkę?

Banki są w stanie udzielić nam pożyczki praktycznie na każdy cel. Biorąc kredyt, musimy liczyć się jednak z pewną dozą formalności jak chociażby przejście przez weryfikację naszej zdolności kredytowej. Również kwota jaką otrzymamy jest ograniczona - i to nie tylko za sprawą górnego limitu, ale również dolnego. Większość banków niechętnie pożycza niewielkie kwoty. Nie mniej jednak, jeżeli potrzebujemy sfinansować konkretny wydatek taki jak na przykład: zakup nowego sprzętu czy wakacje za granicą - kredyt jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które pozwoli rozłożyć inwestycje na wygodne i łatwe do spłacenia raty.

Zalety karty kredytowej

Mechanizm korzystania z karty kredytowej wygląda nieco inaczej niż z pożyczki. Pieniądze z kredytu zostają przelane bezpośrednio na nasze konto i możemy dysponować nimi w dowolny sposób. W przypadku kart, korzystamy z pieniędzy banku. Otrzymujemy kartę - taką samą jak ta do bankomatu - która jest podpięta pod specjalne konto z ograniczoną liczbą funduszy na nim. To dobra opcja dla tych, którzy chcą oszczędzać wpłacając swoje wynagrodzenie na konto oszczędnościowe, a bieżące wydatki "na życie" pokrywać za pomocą karty. W Santander Consumer Banku, banku, korzystanie z karty kredytowej może nieść ze sobą wiele korzyści, przykładowo: robiąc przy pomocy TurboKARTY zakupy, można otrzymać zwrot części poniesionych wydatków.

Podsumowując: zarówno karta kredytowa jak i pożyczka, są doskonałymi narzędziami finansowymi, jednak każde z nich ma nieco inne zastosowanie. To od naszych potrzeb i rodzaju wydatków będzie zależało które z nich wybierzemy. Jedno jest pewne - korzystając z usług Santander Consumer Banku, mamy gwarancje usług najwyższej jakości, z przejrzystym regulaminem, bez ukrytych kosztów dodatkowych.

/artykuł sponsorowany/


Zobacz także

Dobra wiadomość! Góry Świętokrzyskie nam urosły!

Dodane: 2019-11-19 13:36 - Komentarze  (1)  czytane (414)

TAGI:Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Wygraj zabieg w Studio Urody Perfect!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zmiana czasu na zimowy - będziemy spać o godzinę dłużej

W nocy z soboty na niedzielę (26/27 października) przestawiamy zegarki o godzinę do tyłu, z 3.00 na 2.00 w nocy. Co oznacza, że śpimy...