Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Przegląd Kolęd Zapomnianych w Ratajach Słupskich (foto)

Dodał: Milena Data: 2018-01-18 09:05:05 (czytane: 2671)

"Trzej Królowie jadą z królewską paradą..." - tak właśnie zaczyna się jedna ze starodawnych polskich kolęd i paradnie świętowaliśmy Święto Trzech Króli w trakcie VII Przeglądu Kolęd Zapomnianych w Ratajach Słupskich.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójKolejny raz okazało się, że współpraca, dobre słowo, otwarte serce i szczodrość tak wielu osób pozwoliły na to, że odbył się kolejny już festiwal dawnych utworów opiewających cud Bożego narodzenia oraz Boskiej i ludzkiej dobroci. Wszystko to razem zdecydowało zapewne o wspaniałej atmosferze i frekwencji oraz pięknych występach i niezapomnianych wrażeniach.

0043_Przegl03.jpg

0043_Przegl18.jpg

Gościliśmy w tym roku  tych, którzy już wiele lat nas odwiedzają, a miedzy nimi naszych dostojnych Księży Lucjana Sańprucha i Tomasza Grajdka, Posłów na Sejm RP Pana Michała Cieślaka i Pana Krystiana Jarubasa, Radnych powiatowych z przewodniczącym Rady Andrzejem Gądkiem oraz Radnych gminnych na czele z Panem Wójtem Wiesławem Skopem. Po raz pierwszy gościliśmy Pana Adama Jarubasa, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, który symbolicznie przekazał nam nowe nagłośnienie pozyskane przy współudziale środków gminnych i własnych naszego stowarzyszenia z projektu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej”. Marszałek podarował również na poczet przeglądu egzemplarze nowego wydania współfinansowanego przy udziale Urzędu Marszałkowego  tzw. „Kantyczek”, a w nich oczywiście są tak dla nas cenne starodawne polskie kolędy i pastorałki. Dziękujemy serdecznie. Jesteśmy wdzięczni naszym długoletnim sponsorom i przyjaciołom: Wójtowi Wiesławowi Skopowi za ufundowanie statuetek za I miejsce, Gminie Pacanów za wiele nagród dla dzieci i dorosłych, Panu Andrzejowi Gądkowi za cenną I nagrodę dla zwycięskiego zespołu dziecięcego, Panu Krzysztofowi Eliaszowi za wszelką pomoc i cenną nagrodę dla I miejsca w kategorii zespołowej dorosłych, Panu Krzysztofowi Dziekanowi za nagrodę dla solisty w kategorii dorośli oraz Radnym powiatowym i gminnym oraz Rodzinom, które przyjęły nas podczas świątecznego kolędowania. Szczególnie cenimy sobie wieloletnie wsparcie Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie i Huty Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka. Wszystkich wymieniamy w specjalnym podziękowaniu.

Do udziału w VII Przeglądzie Kolęd Zapomnianych zgłosiło się 36 uczestników, ale ostatecznie wystąpiło 33. Cieszy nas ogromnie tak niezwykła popularność tego konkursu. Niestety z żalem musimy zauważyć, że niektórzy występujący nie stosują się do regulaminu i prezentują utwory bardzo popularne, gdyż we wcześniejszych latach już przypominane wielokrotnie albo wręcz utwory współczesne, dlatego pojawiło się tak wiele dyplomów ZA UDZIAŁ. Nasz przegląd jest specyficzny, im starszy i mniej znany utwór, tym wyższa nagroda. Zachęcamy do poszukiwania jeszcze nie prezentowanych kolęd i pastorałek, których w Kantyczkach znajdziecie sporo. Kłaniamy się nisko cudownej Publiczności, Wasza obecność jest dla nas ogromnym wyróżnieniem.

0043_Przegl07.jpg

0043_Przegl08.jpg

Do zobaczenia za rok! Moim Koleżankom „Kępiankom” i Przyjaciołom z Kępy Lubawskiej i Rataj gratuluję męstwa i wytrwałości, jestem z Was dumna. Wszystkim Państwu życzę Szczęśliwego Nowego Roku!

foto: Robert Gwóźdź

Reklama.

Zdjęć w galerii: 58

Zobacz także

Weekend w regionie - Sprawdź co będzie się działo!

Dodane: 2018-08-18 09:57 - Komentarze  (0)  czytane (10526)

TAGI: Weekend w regionie, imprezy w regionie, weekend, Sprawdź co będzie się działoKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.225.57.230

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Rządowa dotacja dla buskiego Szpitala

Wojewoda z wizytą w gospodarstwach poszkodowanych klęską suszy

Nowa siedziba dla buskiej budowlanki

I Memoriał Bokserski im. Józefa Grudnia: Zamojski Radosław vs Surma Jakub

I Memoriał Bokserski im. Józefa Grudnia: Koch Mariusz vs Kiwior Maciej

Festyn Rodzinny w Szańcu

Konkursy

Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
więcej

Kultura, rozrywka

Weekend w regionie - Sprawdź co będzie się działo!

W weekend Dinozaury po Zmroku, Dni Stopnic, Święto Plonów w Busku-Zdroju, Bejscach, Nowym Korczynie, Opatowcu, Kazimierzy Wielkiej, Giełda Staroci w Busku-Zdroju - ale to nie wszystko. Sprawdź co jeszcze będzie się działo! więcej»

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Konkurs Fotograficzny 'Wszystkie Dzieci Świata' Pacanów 2018

Europejskie Centrum Bajki zaprasza do udziału w "XII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Wszystkie Dzieci Świata Pacanów 2018"....