Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Więcej testów na koronawirusa, to większe bezpieczeństwo

Dodał: Marta Data: 2020-06-22 09:44:49 (czytane: 1172)

Pracownicy medyczni Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu wykonali dotychczas ponad 17 tys. testów na obecność koronawirusa.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójWojewództwo świętokrzyskie świetnie wypada w statystykach dotyczących liczby przeprowadzonych testów na koronawirusa. Liczba wykonanych testów w przeliczeniu na mieszkańca plasuje nasz region na pierwszym miejscu w kraju, nie przekładając się jednocześnie na największą liczbę zakażeń.

Testy na koronawirusa w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym wykonywane są od 23 marca, obecnie w liczbie około 700 badań na dobę. Pracownicy medyczni pracują w systemie 3-zmianowym. Maksymalny czas oczekiwania na wynik testu od momentu dostarczenia materiału wraz z dokumentami do laboratorium wynosi 24 godziny, a średni czas około 19 godzin. Testy wykonywane są na podstawie umów zawartych z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach i Narodowym Funduszem Zdrowia oraz w ramach projektu „Stop Wirusowi”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach programu „Stop Wirusowi” do końca roku Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne wykona 16 tys. badań na obecność SARS-CoV-2 u członków personelu placówek medycznych oraz mieszkańców województwa.

Laboratorium w Podzamczu przyjmuje materiały do badania od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-3.30, a w soboty i niedziele od 8.00 do 14.00.

W regionie działa obecnie sześć laboratoriów, które wykonują testy genetyczne na obecność wirusa SARS COV2 – oprócz tego w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu są jeszcze cztery w Kielcach i jedno w Sandomierzu. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy badania w kierunku COVID-19 prowadzone będą również w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze.

źródło: swietokrzyskie.pro

Reklama.

Zobacz także

'Bezpiecznie pracujesz – wypadku nie spowodujesz'

Dodane: 2020-07-03 09:25 - Komentarze  (1)  czytane (447)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.97.49

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pilnie potrzebna krew!

Świętokrzyskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach apeluje o oddawanie krwi. Aktualnie, najbardziej brakuje grup: O Rh –...