Strona startowa

Wiadomości - Zdrowie i uroda

Za tydzień każdy, kto skończył 18 lat, będzie miał e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19

Dodał: Marta Data: 2021-05-02 10:04:58 (czytane: 6437)

Za tydzień, 9 maja, każdy, kto skończył 18 lat, będzie miał w systemie wystawione e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój



Jest kilka sposobów zapisania się na szczepienie. Pierwszy z nich to telefon na infolinię pod numerem 989. Można też skorzystać z e-rejestracji na stronie pacjent.gov.pl – za pomocą Profilu Zaufanego (pełna rejestracja) i bez użycia Profilu Zaufanego (szybka ścieżka).

Zapisać można się też wysyłając SMS o treści "SzczepimySię" na numer 880 333 333. Można także skontaktować się z punktem szczepień.

Pacjenci w Polsce otrzymują szczepionki od czterech producentów. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, zaś szczepionka opracowana przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania jednej dawki.

Szczepionki nie są dostępne dla pacjentów na wolnym rynku, nie można ich kupić. Są kontraktowane centralnie i dystrybuowane pod kontrolą.

Nie ma szczególnych zaleceń dotyczących przygotowania do szczepienia. Eksperci radzą, by się wyspać, normalnie zjeść posiłki, bo nie trzeba być na czczo, wyeliminować alkohol. Nie należy przed zastrzykiem odstawiać na własną rękę leków, które regularnie przyjmujemy. Ważne by sumiennie wypełnić kwestionariusz, nie zatajając żadnej informacji. Po szczepieniu należy odczekać w punkcie szczepień minimum 15 minut.

Szczepienia realizowane są w punktach stacjonarnych zlokalizowanych m.in. w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej i szpitalach, a także w punktach szczepień powszechnych. Testowana jest także opcja drive-thru, czyli szczepienie bez wychodzenia z auta.

Istnieje też możliwość skorzystania z usług wyjazdowego zespołu szczepień. Jeździ on do pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień.

Określone grupy pacjentów mogą też skorzystać ze specjalnego transportu, który dowiezie ich do punktu szczepień. Te transporty organizują gminy.

Czasowo, od 1 do 3 maja, gdy trwa akcja "zaszczep się w majówkę", szczepić można się w mobilnych punktach. Przepustką do szczepienia jak zawsze jest aktywne e-skierowanie. Nie ma rejestracji i umawiania się na konkretną godzinę. Wszyscy chętni otrzymują jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk zapowiedział, że duża część mobilnych punktów szczepień, które zostaną uruchomione w majówkę zostanie później wykorzystana w powiatach, w których jest najmniej punktów szczepień i w których terminy oczekiwania na szczepienia są najdłuższe.

Rząd zapowiedział już także szczepienia w zakładach pracy. Rejestracja chętnych przedsiębiorstw ruszy 4 maja.

Od 10 maja osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności będą miały pierwszeństwo szczepienia w punktach szczepień powszechnych. Taka osoba wraz z opiekunem nie będzie musiała umawiać się na konkretny termin. 10 maja mają rozpocząć się szczepienia w ośrodkach opieki i aktywności osób niepełnosprawnych. Te wszystkie podmioty będą mogły zamawiać szczepienia, jak niegdyś DPS-y. Zaszczepić się będą mogli także opiekunowie i pracownicy ośrodków.

Lekarze uspokajają, że niepożądane odczyny poszczepienne występują rzadko i mają najczęściej łagodny przebieg. Może się zdarzyć, że po szczepieniu pojawi się np. zaczerwienienie w miejscu wkłucia lub niewielka gorączka. Te objawy powinny ustąpić w ciągu 1–3 dni. W przypadku dyskomfortu można wziąć po szczepieniu lek przeciwgorączkowy.

Informacja o przebytym szczepieniu jest wprowadzana do e-Kart Szczepień w systemie P1. Oprócz tego po przyjęciu drugiej dawki wystawiane są kody QR, które można pobrać z Internetowego Konta Pacjenta. Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, wówczas może wziąć z punktu szczepień wydruk potwierdzający zaszczepienie.

(PAP)

Reklama.

Tagi: PAP   szczepenia   Covid-19   koronawirus

Zobacz także

Witaj w Rossmannie - otwórz apkę, a coś dostaniesz!

Dodane: 2024-02-23 11:40 - Komentarze  (0)  czytane (3092)

TAGI: Rossman, promocja, zakupy w Rossmanie



Komentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.225.35.224

polsatnews.pl/wiadomosc/2021-04-29/szczepieni-w-przychodni-w-chorzowie-dostawali-informacje-ze-to-eksperyment-medyczny/ (2021-05-05 02:26:25)

Szczepieni w przychodni w Chorzowie dostawali informację, że to eksperyment medyczny

polsatnews.pl/wiadomosc/2021-04-29/szczepieni-w-przychodni-w-chorzowie-dostawali-informacje-ze-to-eksperyment-medyczny/ (2021-05-05 02:26:25)

Szczepieni w przychodni w Chorzowie dostawali informację, że to eksperyment medyczny

facebook.com/SlawomirSikoraPL/videos/323519919376097/ (2021-05-05 00:16:26)

Sam Bill Gates przedstawia prawdę o uszkodzeniach po szczepieniach dziś prowadzonych. Spodziewa się w ciągu dwóch lat fali uszkodzeń. POLECAM OBEJRZEĆ!

(2021-05-04 23:53:16)

Normalnie szczepionkę przed dopuszczeniem do stosowana bada się około 8-10 lat. Ta tak zwana szczepionka, a tak na prawdę to jest konstrukt mRNA, preparat molekularny, preparat genetyczny, jest obecnie w trakcie badań. Osoby szczepiące się uczestniczą w eksperymencie medycznym, Szczepionka jest DOBROWOLNA, ponieważ w eksperymencie medycznym, czyli być KRÓLIKIEM DOŚWIADCZALNYM, możne uczestniczyć tylko pacjent po wyrażeniu zgody, będąc świadomym, że uczestniczy w takim eksperymencie oraz będąc świadomym, jaki skutki zdrowotne mogą nastąpić. Jakiekolwiek przymuszanie do szczepionki czyli przymuszanie do eksperymentu naukowego na własnym zdrowiu jest przestępstwem. Jest to sprzeczne z europejskimi i polskimi aktami prawnymi. W internecie można znaleźć informacje na ten temat oraz gotowe druki opracowane przez prawników.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

BSF Busko-Zdrój pokonał Futsal Club Tarnów 9:2 (3:1) - zapis transmisji LIVE

LXVIII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - transmisja LIVE

KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka vs BSF Busko-ZdrĂłj - transmisja LIVE

AKS 1947 Busko-Zdrój vs LKS Orlęta Kielce - transmisja LIVE

Gala boksu im. JĂłzefa Grudnia w Busku-Zdroju - transmisja LIVE

Uroczyste otwarcie rozbudowanej części "Malucholadii" - konferencja prasowa

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Niezwykła liturgia Wielkiego Czwartku

Liturgia Wielkiego Czwartku jest niezwykła, gdyż została ustanowiona na pamiątkę niezwykłych wydarzeń. W katedrach biskupi święcą...