Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

55. Dymarki Świętokrzyskie - Nowa Słupia 2023

Dodał: Marta Data: 2023-07-25 14:20:57 (czytane: 5420)

Na 3 sierpniowe dni, spokojna miejscowość Nowa Słupia przeniesie się w czasie, zmieniając się w obozowisko starożytnych hutników z pierwszych wieków naszej ery. Podczas Dymarek Świętokrzyskich, wyjątkowego pikniku historycznego, archeologia przeplatać się będzie ze świetną zabawą.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójW dniach 11-13 sierpnia zapraszamy na 55. Dymarki Świętokrzyskie - Nowa Słupia 2023.

Zobacz

Czym charakteryzowało się życie codzienne dawnych mieszkańców Gór Świętokrzyskich? To pytanie będzie jednym z wielu, na które odpowiedź otrzymamy podczas Dymarek Świętokrzyskich. Dowiemy się, jak wyglądała ich praca przy produkcji cennego żelaza oraz jakie obyczaje i tradycje kształtowały ówczesne społeczeństwo. Archeolodzy i eksperci historyczni wcielą się w rolę przewodników, zapraszając uczestników na wciągającą podróż w czasie.

Dymarki Świętokrzyskie to wyjątkowe wydarzenie, które skupia się na pokazie wytopu żelaza w piecach ziemnych, korzystając z metody sprzed 2000 lat. To doskonała okazja, by zanurzyć się w realia życia ludzi z II wieku naszej ery. W trakcie imprezy będziemy mieli okazję zobaczyć ich obozowiska, stroje i miejsce pracy, pozwalając nam lepiej zrozumieć dawne czasy.

Impreza wciąga nie tylko miłośników historii, ale również pasjonatów muzyki. W tegorocznej edycji zapowiedziano występy takich gwiazd jak legendarne Czerwone Gitary, popularna wokalistka Sylwia Grzeszczak oraz znany discopolowy zespół Playboys. Muzyka ta wpisuje się w folklor, tradycje i legendy, a jednocześnie nawiązuje do bardziej współczesnych brzmień.

Dymarki Świętokrzyskie to nie tylko wytop żelaza, ale także festiwal archeologiczny "Ludzie Ognia i Żelaza", oferujący wiele innych atrakcji. Na miejscu odnajdziemy stoiska rzemieślników starożytnego rzemiosła, a przybyli na imprezę uczestnicy będą mogli zobaczyć autentyczne stroje Rzymian oraz barbarzyńców. Dla fanów walki, przewidziano widowiska z udziałem gladiatorów rzymskich oraz łuczników.

Miłośnicy bardziej interaktywnych przeżyć będą mieli okazję wziąć udział w potyczce legionistów z barbarzyńcami czy rozbiciu Świętokrzyskiego Pieca Kotlinkowego "Dymarki". Cała impreza odbędzie się w Centrum Kulturowo-Archeologicznym, gdzie zwiedzający będą mogli zgłębić historię i kulturę tamtych czasów.

Zobacz

Dymarki Świętokrzyskie to coroczna impreza plenerowa, przyciągająca tysiące osób w różnym wieku z całego kraju. To okazja nie tylko do zobaczenia rekonstrukcji dawnych czasów, ale także do wspaniałej zabawy przy dźwiękach znakomitych artystów. Pokaz wytopu żelaza i liczne atrakcje historyczne sprawiają, że Dymarki Świętokrzyskie zyskały ogromną popularność wśród miłośników historii i folkloru.

Bilety do nabycia na stronie: https://ekobilet.pl/dymarki

Źródło: dymarki.pl, swietokrzyskie.travel, https://www.facebook.com/profile.php?id=100063502904308

Reklama.

Tagi: Dymarki   Nowa Słupia   świętokrzyskie  

Zobacz także

14. Zjazd Postaci Bajkowych

Dodane: 2023-09-15 16:06 - Komentarze  (0)  czytane (2398)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.197.111.121

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Sanatorium mi?o?ci - spotkanie z uczestnikami programu

Sanatorium Mi?o?ci w Busku-Zdroju - konferencja prasowa

StudniĂłwka 2023 ZespĂł? SzkĂł? Ponadpodstawowych im. M. Kopernika w Busku-Zdroju - cz??? oficjalna

Konferencja prasowa w Muzeum Regionalnym w Pi?czowie

StudniĂłwka 2023 ZespĂł? SzkĂł? Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju - zabawa cz.2

StudniĂłwka 2023 ZespĂł? SzkĂł? Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju - zabawa cz.1

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj bilet na występ Kabaretu K2 w Busku-Zdroju!
Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
więcej

Kultura, rozrywka

14. Zjazd Postaci Bajkowych

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie serdecznie zaprasza wszystkich miłośników bajek i baśni na niezapomniany 14. Zjazd Postaci Bajkowych, który odbędzie się już 1  października! więcej»

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

84 lata temu wojska niemieckie zaatakowały RP – początek II wojny światowej

84 lata temu, 1 września 1939 r., wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice...