Strona startowa

Wiadomości - Polityka

Janusz Odo - Kandydat na Sejm z Listy 7: Polska Jest Jedna

Dodał: Marta Data: 2023-10-13 09:33:24 (czytane: 5013)

Nadchodzące wybory do Sejmu to okazja do wybrania kandydatów, którzy pragną zmienić Polskę, przywracając jej fundamentalne wartości. Jednym z tych kandydatów jest Janusz Odo, który ubiega się z listy numer 7 "Polska Jest Jedna". Jego kampania wyborcza koncentruje się na promowaniu wartości, które uważa za kluczowe dla przyszłości Polski - Boga, Rodziny i Ojczyzny. Jednocześnie, Janusz Odo dzieli się swoimi zainteresowaniami i pasjami, które wzbogacają jego życie oraz wpływają na jego motywację, aby wziąć udział w wyborach.

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój 37688_Odo_Janusz_baner.jpg

Nazywam się Janusz Odo i kandyduję do sejmu z listy partii Polska Jest Jedna. Mam 56 lat, jestem żonaty, mam dwie córki, urodziłem się i mieszkam w Busku-Zdroju. Ukończyłem Katolicki Uniwersytet Lubelski Wydział Teologii. Jestem nauczycielem religii, instruktorem samoobrony oraz członkiem stowarzyszeń patriotyczno - pro obronnych. Od 30 lat  pracuję z młodzieżą starając  się kształtować ich postawy życiowe na fundamencie wartości uniwersalnych, w duchu miłości i odpowiedzialności za Ojczyznę.

 Jednym z sukcesów na tym polu było zdobycie przez komponent w skład, którego wchodziła jednostka Związku Strzeleckiego Strzelec, „Paszportu do współpracy pododdziałów organizacji pro obronnych z jednostkami sił zbrojnych RP” w roku 2017 . Następnie komponent ten w ramach międzynarodowych manewrów wojskowych Anakonda i Dragon kolejno 2018 roku zdobył 2-ie miejsce i w 2019 roku 1-e miejsce w Polsce w kategorii pododdziałów pro obronnych.  W tym czasie pełniłem funkcję zastępcy dowódcy do spraw sportowych.

W wolnym czasie sięgam po dobrą literaturę, uprawiam kalistenikę,  krav magę oraz malarstwo i rzeźbę. Bardzo lubię wędrówki podziwiając piękno polskiego krajobrazu. Najważniejszym momentem dnia jest dla mnie spotkanie z Bogiem obecnym w Najświętszym Sakramencie poprzez adorację,  oraz  obecnym w Słowie Bożym po przez praktykę lectio divina.

Zdecydowałem się kandydować do Sejmu, aby mieć realny wpływ na zahamowanie demontażu naszego państwa, polskiej kultury, gospodarki. Sprzeciwiam się ingerowaniu z zewnątrz w wewnętrzne sprawy Polski np. takiemu jak wdrażanie wyniszczającej polskie państwo oenzetowskiej Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju, czy  Wielkiego Resetu Światowego Forum Ekonomicznego. Zdecydowanie odrzucam tzw. Nowy Porządek Świata na czele, którego stać ma Absolutne Państwo posiadające władze wykonawczą dławiącą suwerenność poszczególnych państw narodowych. Promuję za to Boży Porządek Świata, który jako jedyny jest gwarantem poszanowania wolności i godności każdego człowieka wynikającej z samej jego natury.

Dlatego popieram i chcę realizować program partii Polska Jest Jedna, bo jedynie w nim zaprezentowane są znakomite rozwiązania na przeprowadzenie niezbędnych zmian dla dobra Polski.  Dobro to chcemy tworzyć wraz ze wszystkimi Polakami . Możliwość takiego działania, otwiera dla obywateli wprowadzenie elementów demokracji bezpośredniej. Przez takie narzędzie, Polacy będą mieli prawo odrzucić ustawy zagrażające ich zdrowiu, bezpieczeństwu i suwerenności. Chcemy wejść z zupełnie nową jakością polityki, która będzie budowana na wzajemnym szacunku, abyśmy wspólnie potrafili jako osoby wierzące i niewierzące współpracować  ze sobą w dbaniu o dobro wszystkich Polaków, bo tego dziś brakuje w polskiej polityce.

Polska Jest Jedna będzie dbała o:

Polską rodzinę, wprowadzając szereg działań na rzecz jej ochrony, profilaktykę zdrowotną dzieci i młodzieży, utrzymanie obecnych świadczeń socjalnych, przywrócenie gabinetów stomatologicznych w szkołach podstawowych.

Przedsiębiorczość, poprzez wprowadzenie dobrowolnego ZUS przez okres 3 lat dla wszystkich prowadzących działalność gospodarczą, składkę zdrowotną zależną od przychodu. Obowiązkowa składka zdrowotna dla wszystkich prowadzących działalność gospodarczą, uproszczona i obniżona do: 300 zł miesięcznie przy rocznych przychodach do 500 tys. Złotych;  600 złotych miesięcznie przy rocznych przychodach powyżej 500 tys. złotych. Dodatkowe uproszczone możliwości opodatkowania przy pozostawieniu istniejących rozwiązań:  15% zamiast 19% podatek dochodowy liniowy lub  3% ujednolicony podatek zryczałtowany od przychodów dla wszystkich prowadzących działalność gospodarczą, próg obowiązku wejścia w podatek VAT od 500 tys. złotych przychodu rocznie, podniesienie limitów przychodu dla małego podatnika do 3milionów euro. Możliwość skorzystania przez małego podatnika z podatku przychodowego, ryczałtowego 3%. Podwyższenie progu zastosowania ustawy Prawo Zamówień Publicznych do 250 tys. zł netto. Wprowadzenie preferencji dla polskich firm wykonawczych (posiadających min.51% polskiego kapitału) przy procedurach krajowych zamówień niedofinansowanych ze środków UE. Stabilizacja i konsekwentne upraszczanie przepisów prawa w Polsce.

Obrona gotówki jako środka płatniczego.

Rolnictwo: wprowadzanie prawdziwego wolnego rynku dla lokalnych producentów żywności. Lokalna żywność od polskich producentów. Wprowadzenia jasnych i prostych oznaczeń pochodzenia danego produktu w układzie narodowym. Promocja lokalnych łańcuchów dostaw jako gwarancja jakości oraz stabilnych cen. Polska żywność  jako gwarancja i bezpieczeństwo każdego polskiego konsumenta.

Polskie zasoby naturalne i energetykę. Oparcie polskiej niepodległości i niezależności energetycznej o krajowe zasoby surowców naturalnych: węgla, którego polskie złoża stanowią 85% zasobów całej Unii Europejskiej i zabezpieczają nasze potrzeby na co najmniej 300 lat – źródeł geotermalnych, których potencjał może w pełni ekologicznie zaspokoić ponad 50% krajowego zapotrzebowania na ciepło i prąd. Powstrzymanie likwidacji polskich kopalń. Uruchomienie nowoczesnych technologii eksploatacji i gazyfikacji węgla. Przywrócenie szkolnictwa górniczego, oraz liceów  zawodowych. Odtworzenie i budowa nowych kopalń. Przebudowa systemu energetycznego na model PER: Polskiej Energetyki Rozproszonej. Wsparcie samorządów przy budowie i modernizacji lokalnych ciepłowni na odbiór i dystrybucję energii ze źródeł geotermalnych.

Rozwiązania dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów: zasiłek pielęgnacyjny – podniesienie z 215 zł do 500 zł. Świadczenie pielęgnacyjne –podniesienie z 2450 zł. do 3800zł. brutto ze składkami ZUS. Uznanie świadczenia pielęgnacyjnego za pełnoprawna pracę etatową. Podniesienie renty socjalnej dla osób z niepełnosprawnością do poziomu 2500 zł. Utworzenie w każdym powiecie całodobowej świetlicy wytchnieniowej dla opiekunów.
W trzech przypadkach wprowadzimy zapis do Konstytucji, że:

- zasoby złóż naturalnych stanowią własność narodu polskiego

- utrzymana zostanie płatność gotówką

- wprowadzone zostaną elementy demokracji bezpośredniej.

Wartości Bóg Rodzina Ojczyzna, stanowią gwarancję wprowadzenia poszczególnych rozwiązań programowych z poszanowaniem dobra każdego człowieka. Jeżeli te wartości są Państwu bliskie  to 15 października proszę o Państwa głos.

Pozdrawiam serdecznie, Janusz Odo lista numer 7 , miejsce 18.

Pamiętajmy! Polska Jest Jedna!


/Artykuł sponsorowany- Materiał opłacony przez KW Polska Jest Jedna/

Zobacz także

Sprawdź kto uzyskał mandat do Parlamentu Europejskiego

Dodane: 2024-06-10 14:02 - Komentarze  (4)  czytane (7314)

TAGI: wyniki wyborów, wyniki do Europarlamentu, Parlament EuropejskiBiura rachunkowe

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

wloszczowa24.pl poleca

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Ogłoszenia

Dodano: 2024-07-15 19:11:50

Koszenie

Dodano: 2024-07-15 19:09:48

Usługi koparką obrotową

Dodano: 2024-07-15 17:53:49

Sprzedam Drobniejsza Brzoskwinie

Dodano: 2024-07-15 17:16:50

Szukam pracy

Dodano: 2024-07-15 15:48:39

Sprzedam ekologiczne kwiaty słonecznika

Dodano: 2024-07-15 14:13:18

Sprzedam zboże

Dodano: 2024-07-15 13:59:08

nieruchomość zabudowana

Dodano: 2024-07-15 12:39:41

Przeprowadzki, transport

Dodano: 2024-07-15 12:33:14

Praca

Dodano: 2024-07-15 12:29:41

Kelnerka Restauracja Victoria