Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Kamil Pacholec: Ścieżka do Mistrzostwa w Muzyce Klasycznej (video)

Dodał: Marta Data: 2023-10-09 09:19:04 (czytane: 3574)

Kamil Pacholec udzielił bardzo obszernego wywiadu dla Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej. Dziś prezentujemy Państwu cześć pierwszą tego wywiadu, która nagrywana była w Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz w siedzibie Fundacji ORFEO im. Bogusława Kaczyńskiego.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój



Wywiad przeprowadził członek Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej Krzysztof Korwin-Piotrowski, który jest dyrektorem artystycznym w Fundacji ORFEO.

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego wywiadu z Kamilem Pcholcem.

wywiad_kamil_pacholec.jpg

Jeszcze w tym roku opublikujemy drugą część wywiadu z Kamilem Pacholcem. Druga część wywiadu z naszym pianistą była realizowane m.in. podczas lipcowego koncertu "Chopinowskie inspiracje" w ogrodzie włoskim w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Kamil Pacholec urodził się w 1998 roku i rozpoczął naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w wieku 7 lat. Później, w 2017 roku, rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie uczył się pod kierunkiem profesora Wojciecha Świtały. W 2022 roku zakończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie studiował pod okiem profesor Ewy Pobłockiej, oraz rozpoczął studia doktoranckie we Frost School of Music w Miami, gdzie jest uczniem profesora Kevina Kennera.

Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. W 2016 roku wygrał 47. Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Katowicach, otrzymując także nagrody specjalne za najlepsze wykonanie utworu solowego Fryderyka Chopina oraz najlepsze wykonanie koncertu fortepianowego. W 2018 roku zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Livorno i zdobył główną nagrodę Piano Academy Eppan "The Arturo Benedetti Michelangeli Prize" we Włoszech. Tego samego roku został półfinalistą I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na instrumentach historycznych. W 2019 roku zdobył II nagrodę na XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Im. I. J. Paderewskiego oraz nagrody za najlepsze wykonanie koncertu fortepianowego W. A. Mozarta, utworów F. Chopina i nagrodę Filharmonii Pomorskiej za najlepsze wykonanie utworów I. J. Paderewskiego. W 2021 roku otrzymał wyróżnienie na XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Pacholec występował na renomowanych festiwalach pianistycznych w Polsce, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Japonii i USA, w tym na Międzynarodowym Festiwalu "Chopin i Jego Europa" w Warszawie, Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju, festiwalu "Chopin a Paris", festiwalach chopinowskich w Nohant, Londynie i Tokio oraz Festiwalu Paderewskiego w Raleigh. Jego recitale spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków, podkreślając doskonałe połączenie młodzieńczej świeżości z perfekcyjną techniką i głębokim zrozumieniem muzyki.

Pacholec wielokrotnie występował w renomowanych salach koncertowych, takich jak Filharmonia Narodowa w Warszawie, Carnegie Hall w Nowym Jorku, Filharmonia Narodowa Ukrainy w Kijowie, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, Teatr Wielki Opera Narodowa, Filharmonia Bałtycka i Filharmonia Pomorska. Współpracował z wieloma uznanymi dyrygentami, takimi jak Andrzej Boreyko, Jose Maria Florencio, Kai Bumann, Jerzy Salwarowski i Jakub Chrenowicz.

Źródło:  kamilpacholec.com

Tagi: Kamil Pachlec   Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej   WKPZK  

Zobacz także

Składanie wniosków o wyprawkę szkolną w ramach programu 'Dobry Start' do 30 Listopada

Dodane: 2023-11-30 08:52 - Komentarze  (0)  czytane (5470)

TAGI: dobry start, 300+, wyprawka dla ucznia



Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.197.101.251

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'realnet_ponidzietv'@'195.78.67.139' (using password: YES) in /home/realnet/domains/wloszczowa24.pl/public_html/config/tv_config.php on line 10
Unable to connect to database