Strona startowa

Wiadomości - Polityka

Michał Maroński kandydatem na Burmistrza Buska-Zdroju

Dodał: Marta Data: 2024-02-06 10:20:18 (czytane: 4979)

Michał Maroński, dotychczasowy zastępca burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój, oficjalnie ogłosił swoją kandydaturę na urząd Burmistrza w nadchodzących wyborach samorządowych. Informację tę przekazał na swoim profilu na Facebooku.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-ZdrójZobacz

Poniżej przytaczamy jego wypowiedź:

"Nawiązując do informacji, które pojawiły się w lokalnej prasie chciałbym oficjalnie potwierdzić swój start w tegorocznych wyborach samorządowych na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Chciałbym jednocześnie zachęcić wszystkich mieszkańców do wsparcia mnie swoim głosem przy urnach wyborczych 7 kwietnia 2024 r.

Ci, którzy znają mnie bliżej, wiedzą, że Busczaninem jestem nie tylko z urodzenia, ale przede wszystkim z zamiłowania. Od lat obserwuję zmiany zachodzące w naszej społeczności, zarówno z perspektywy mieszkańca i ojca dwóch córek, a w ostatnim czasie także zastępcy burmistrza.

Ekspansja inwestycyjna i wizerunkowa, która była wizytówką poprzedniej, a także kończącej się właśnie kadencji w bezpośredni sposób wpłynęła na wzrost gospodarczy gminy. Nie umknęło to wielu krajowym analitykom, a Busko-Zdrój jest dziś jednym z wiodących ośrodków turystyczno-uzdrowiskowych w Polsce. Działania te – w mojej opinii - były słuszne i potrzebne. Przyszedł jednak czas, aby poświęcić większą uwagę sprawom społecznym.

To one, od początku mojej drogi w samorządzie były dla mnie najważniejsze! Cieszy mnie każdy sukces w tej dziedzinie, który wspólnie udało nam się osiągnąć – powstanie żłobka, kolejnego buskiego przedszkola publicznego, realizacja projektów związanych z podnoszeniem poziomu edukacji przedszkolnej i szkolnej czy inwestycje w infrastrukturę sportową, które zaplanowane są w bieżącym roku (remont pływalni, rewitalizacja zbiornika w Radzanowie, boisko przy Szkole Podstawowej Nr 3).

Ruszając z kampanią wyborczą, dziękuję za wszystkie dotychczasowe inspirujące spotkania i rozmowy. Te indywidualne i te w większym gronie. Dziękuję za głos młodzieży, seniorów, organizacji pozarządowych, przedstawicieli sołectw czy przedsiębiorców. Za każdą konstruktywną opinię oraz krytykę. Dziękuję i proszę o więcej!

Chciałbym, aby ten rodzaj partycypacji społecznej był podstawą podejmowania kolejnych decyzji dotyczących rozwoju naszej gminy. Już dziś mogę obiecać, że będzie on podstawowym postulatem programu wyborczego, który wkrótce ogłoszę.

Przed nami wiele wyzwań, dlatego zapraszam do wspólnego działania każdego, komu gmina Busko-Zdrój w sercu gra! Osobom, z którymi współpracuję już teraz - za tą współpracę i wszelkie formy wsparcia, z całego serca serdecznie dziękuję!".

Przypomnijmy, że wybory samorządowe odbędą się w dniach 7 i 21 kwietnia.

/red/

Reklama.

Tagi: wybory 2024   kandydat na burmistrza   Michał Maroński   Busko-Zdrój

Zobacz także

Zakończyło się zgłaszanie komitetów wyborczych

Dodane: 2024-02-13 17:05 - Komentarze  (3)  czytane (3472)

TAGI: wybory 2024, wybory samorządoweKomentarze (51)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.210.77.73

Synagoga (2024-02-10 08:32:49)

Tym Chmielnickim ..dom to my już podziękujemy. Bierz Zatorskiego i wracajcie do siebie!!!

do buskowiannia roku (2024-02-09 20:11:12)

na wsi jest normą, że pralka czy wanna jest podłączona do studni, a ścieki z tych urządzeń płyną do kanalizacji za które płacą uczciwi. Taka polaczkowa mentalność. Wystarczy poddać analizie dwie rzeczy: liczbę zamieszkałych osób i zużycie wody z wodociągu. Okaże się, że ogromna liczba wiejskich gospodarstw wody z wodociągu używa tylko w kuchni. A za ścieki z łazienek nie płacą bo woda ze studni. I dodam, że jest to żelazny i rozmodlony elektorat jednej partii co ma w nazwie prawo, a sprawiedliwość ma tam gdzie nie dochodzi słońce.

(2024-02-09 17:20:14)

Pan Maronski nie ma swojego zdania w niczym , bo musi słuchać Sikory , a jakby się zamienili stołkami to i tak nic to nie zmieni bo Sikora będzie mu dyktował co ma robić , jak zresztą dotąd. DYKTATURA i tyle w temacie.

buskowianin roku (2024-02-09 13:27:54)

Wieś to jak przyroda obroni się sama.W uzdrowisko trzeba inwestować bo od niego zależy rozwijanie się miasta.Co wy tak na wsi upominacie sie o tą kanalizację ,puszczanie ścieków w kanał a w rów jest różnica.Za puszczanie ścieków do kanalizacji sporo się płaci a do rowu nic.Zdroj to wizytówka miasta,tam jeszcze bardzo dużo jest do zrobienia ,moje spostrzeżenia to;
ukrycie cieków wodnych które potęgą wilgoć na terenie uzdrowiska ,które leży na najniższym terenie bardzo zalesionym co dodatkowo utrudnia wymianę powietrza,uporządkowanie dziko rosnących krzaków,wystarczy przejechać się. Ul. Grotta na przeciwko i w koło Termy Slowacki dżungla nie do przebicia ,więcej kwiatów i miejsc parkingowych,dużo kuracjuszy przyjeżdża swoimi samochodami bo z komunikacją do i z Buska
to koszmar.

przepraszam za omyłkę pisarską (2024-02-09 13:11:56)

jest:
na most i kładkę pieszo-rowerową nad Maskalisem, łączące ul. Solankową z Waryńskiego

powinno być:
na most i kładkę pieszo-rowerową nad Maskalisem, łączące ul. Solankową z ul. Starkiewicza

(2024-02-09 13:07:27)

Głupoty ty ty gadasz. Gmina Stopnica cała skanalizowana, Gmija Kije, a Gmina Busko, uzdrowiskowa gmina 1/3 wsi bez kanalizacji. Ile miejsc pracy przybyło z wybudowania kładki na Górkę za 9,5 mln zł? Ile miejsc pracy przybyło z wybudowania bunkra na stadionie za około 10 mln zł? A tak, brat Sikory ma stołek kierownika stadionu i tam podobno zasiada. Ile miejsc pracy przybędzie z planowanej rozbudowy za 14,7 mln domu zdrojowego? Ile miejsc pracy przybędzie z wywalenia kolejnych dziesiątków milionów na parking wielopoziomowy przy dworcu na Waryńskiego, na most i kładkę pieszo-rowerową nad Maskalisem, łączące ul. Solankową z Waryńskiego? Niemal wszystkie środki ładuje się w Zdrój i oczywiście to tylko zbieg okoliczności i czysty przypadek, że deweloperskie bloki w tych rejonach powstały lub powstaną (Waryńskiego, Grotta, Starkiewicza - 6 bloków), co oczywiście podnosi wartość mieszkań i ułatwia ich sprzedaż deweloperom. A o Szczaworyżu to się nie wypoawiadaj, bo tam zlikwidowano ludziom Ośrodek Zdrowia i to w pandemii. Jak myślisz, że mieszkańcy wsi są ciemni i głupi, że nic nie widzą i można im każdy kit wcisnąć, to jesteś w dużym błędzie.

do poprzednika: (2024-02-09 06:55:34)

opowiadasz głupoty, bo ostatnio w kilku wsiach wykonano kanalizację, min. w Szczaworyżu, przyjdzie czas na inne miejsca. A inwestowanie w Zdrój to oczywistość bo z powodu uzdrowiska mamy w Busku jakieś 2 tysiące miejsc pracy związanych z pobytem kuracjuszy.

Do poniżej (2024-02-09 04:05:38)

A co przez ostatnie 5 lat Maroński zrobił dla wsi? Moim zdaniem nic. Razem z Sikorą ładowali niemal całą kasę w Zdrój. Czemu więc teraz miałby coś zrobić? Poza tym wybór Marońskiego to, w mojej opinii, powrót Sikory na jego zastępcę i nic się nie zmieni, czyli kolejne 5 lat będzie to samo. Sikora był prezesem Społem, teraz trzy kadencje jest burmistrzem, by iść teraz do Sejmiku za bodaj 3 tys. zł diety na miesiąc? Wierzycie w takie coś, bo ja nie. To, w mojej opinii, tylko taki zabieg, by gdy Maroński zostanie burmistrzem, to Sikora będzie vice i wszystko zostanie po staremu. Taka jest moja opinia w tym temacie.

xyz (2024-02-08 21:33:53)

Owszem wiem, że gmina to nie tylko miasto Busko Zdrój ale także i 45 wsi. Do mieszkańców wsi mam wielki szacunek, a warunki życia na wsi są mi dobrze znane. Nie uważam by było aż tak źle jak piszesz bo widzę też piękne zadbane obejścia a wychodek to już rzadkość. Oczywiście masz rację , trzeba inwestować w infrastrukturę na wsi. Tego nikt nie kwestionuję, pewnie kandydat Maroński też nie . Trzeba więc dać mu szansę. Pewnie wieś na tym tylko zyska. Życzę powodzenia Panu Marońskiemu

idzie nowe (2024-02-08 16:29:17)

od kilku dni w areszcie przebywa PiS-owski starosta tarnowski, który z kilkoma osobami z udziałem notariusza przejmował majątki pensjonariuszy domu opieki społecznej, jest broniony przez władze partii, może pojedzie pod areszt na Montelupich ten PiSi-orek co jechał do Radomia bronić Kamińskiego.

Do ja (2024-02-08 16:09:08)

Masz rację.Obecny burmistrz musi odejść na emeryturę,już chyba osiągnął ustawowy wiek emerytalny ,nie tak jak w PSSsie pracownicy byli wypychani w wieku 50 lat na wcześniejsze emerytury bo na ich miejsce czekały osoby protegowane,ludzie na takim procederze mają zaniżone emerytury o ok. 1000zl jakby odchodziły w wieku ustawowym

ja (2024-02-08 12:07:07)

Sikora już swoich na posadach poupychał, lepiej tego nie zmieniać.

(2024-02-08 11:04:59)

Wybierając tego pana to tak samo jakby wybrać obecnie panującego nam pana. Nie ma żadnego sensu go wybierać!

Doponizej (2024-02-08 07:52:17)

Brać tego to lepiej Waldka zostawić na kolejną kadencję. Polityka ta sama a przynajmniej na odprawie zaoszczędzimy!!!


Katarzyna (2024-02-08 07:35:22)

Ja też urodziłam się w Chmielniku, bo w tamtych czasach tylko tam była porodówka... Całe życie mieszkam w Busku, ale wg niektórych jestem chmielniczanką? To większość ludzi urodzonych w tamtych latach by było... Teraz też dzieci z Buska rodzą się w Kielcach, Krakowie itd.... Zastanówcie się co piszecie... Chcecie się czepiać, to z głową...

Do poprzednika xyz (2024-02-07 22:17:49)

A to ty nie wiesz ze gmina Busko Zdrój to miasto i 45 wsi . Przejedź się po wsiach i zobacz drogi , wychodki w niektórych gospodarstwach bo nie ma kanalizacji w tym wieku ! Zalewane drogi bo nie ma rowów odwadmiajacych . Porównaj miasto Stopnica to może zmienisz zdanie .

xyz (2024-02-07 20:40:06)

Pan Maroński to świetny kandydat na burmistrza i daj Boże aby został wybrany. Czas dać władzę przedstawicielowi młodszego pokolenia. Ustępujący burmistrz miał wizję rozwoju miasta i trzeba być ślepcem by nie dostrzegać jak bardzo zmieniło się miasto. Pan Maroński będzie dobrym gospodarzem i zrealizuje kolejne inwestycje , których już nie zdążył zrealizować obecny burmistrz

Waldemar (2024-02-07 15:27:15)

Co z budżetem obywatelskim

Gallic (2024-02-07 15:04:35)

Może As? Obyty w biznesie i polityce, wykształcony zna języki dobre opinie, z nie jednego pieca jadł chleb, patryiota?

do poniżej (2024-02-07 13:49:44)

Najlepszy wśród ilu?

Marian (2024-02-07 12:26:35)

Patrząc na dotychczasową działalność Pana Michała jako Z-ca Burmistrza uważam,że to najlepszy kandydat na Burmistrza .

do ponizej (2024-02-07 11:28:27)

Z uzdrowiska uciekaja a panstwowe a z tego co slysze to u Sasa jest spoko

(2024-02-07 11:12:35)

Tyś bardzo mundry. Idź do buskiego prywaciarza robić na czarno albo na śmieciówce to zobaczysz ten dobrobyt. Jakoś z publicznych, państwowych instytucji pracownicy nie mają ochoty przenosić się do pracy do prywaciarzy, a na odwrót bardzo chętnie. Skoro tylko prywatne jest cacy, a państwowe be, to spytaj się pracownika gazowni, ZEORKU, któregokolwiek urzędu, ZUS-u, Skarbówki, czy zostawi tą pracę i pójdzie do prywaciarza... Dziękuję za uwagę.

Do ponizej (2024-02-07 11:08:10)

Nie wykrecaj kota ogonem bo tam napisał że jest buszczaninem z urodzenia a to nie jest prawdą

do (2024-02-07 09:29:23) (2024-02-07 10:47:10)

pieprzysz głupoty, przed 1989 rokiem wszystko było własnością robotnika, który jechał do fabryki będącej jego własnością w autobusie lub tramwaju upchnięty jak szprotka w puszce i w butach kupionych na kartki. Pokaż mi jeden kraj na świecie w którym wszystkie środki produkcji należą do państwa, i w których panuje dobrobyt; ja znam takie kraje, jest to Kuba i Korea Północna.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

wloszczowa24.pl poleca

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Ogłoszenia

Dodano: 2024-02-29 08:15:47

Kupię maszynę roniczą

Dodano: 2024-02-29 07:08:58

Kwatery

Dodano: 2024-02-29 06:31:32

Spawacz / monter Praca w Busku Zdroju

Dodano: 2024-02-29 01:30:22

Praca w kawiarni

Dodano: 2024-02-29 01:23:29

Praca w kawiarni

Dodano: 2024-02-28 23:38:05

Logopeda

Dodano: 2024-02-28 23:07:52

Do sprzedania mieszkanie w Busku-Zdroju

Dodano: 2024-02-28 21:31:26

OPERATOR KOPARKI

Dodano: 2024-02-28 21:27:58

Zatrudnię brukarza

Dodano: 2024-02-28 21:20:09

SKUP SAMOCHODÓW, AUT