Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Obwieszczenie o kwalifikacji wojskowej w 2024 roku

Dodał: Marta Data: 2024-01-18 12:10:07 (czytane: 5169)

Zbliża się czas kolejnych kwalifikacji wojskowych w regionie. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Busku-Zdroju rozpoczyna proces oceny zdolności do czynnej służby wojskowej na terenie powiatów kazimierskiego, jędrzejowskiego, buskiego i pińczowskiego.

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójPowiatowa Komisja Lekarska w Kazimierzy Wielkiej rozpoczyna kwalifikacje wojskową na terenie administrowanym przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Busku-Zdroju, która potrwa od 5 lutego do 13 lutego.

Kolejne Powiatowe Komisje Lekarskie na terenie pozostałych czterech powiatów z obszaru administrowanego przez WCR w Busku-Zdroju będą orzekać kategorię zdolności do czynnej służby wojskowej w następujących terminach:

  • Jędrzejów: 4 marca do 26 marca 2024 r.

  • Busko-Zdrój: 8 kwietnia do 25 kwietnia 2024 r.

  • Pińczów: 8 kwietnia do 16 kwietnia 2024 r.

W tym roku do stawienia się na kwalifikację wojskową dostaną wezwanie mężczyźni urodzeni w 2005 r., urodzeni w latach 2000-2004, którzy nie mają uregulowanego stosunku do służby wojskowej. Wezwania otrzymają także osoby uznane przez Powiatową Komisję Lekarską za czasowo niezdolne ze względu na stan zdrowia. Wezwane zostaną również kobiety urodzone w latach 1997-2005 posiadające kwalifikacje przydatne do służby w wojsku i kobiety kończące naukę w tych kierunkach w roku akademickim 2023/2024, które nie stawały jeszcze do kwalifikacji wojskowej.

Do kwalifikacji wojskowej mogą stanąć również osoby o nieuregulowanym stosunku do służby wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 60 rok życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej a które zgłoszą się do Powiatowej Komisji Lekarskiej.

Zobacz

Osoba wezwana zabiera ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość, dokumentację medyczną w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie 12 miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej (jeżeli takową posiada). Ponadto osoba przedstawia dokument potwierdzający poziom wykształcenia.

Do Powiatowych Komisji Lekarskich mogą również zgłosić się ochotnicy i ochotniczki zainteresowani pełnieniem służby wojskowej. Przedstawiciele Szefa WCR w Busku-Zdroju i Jednostek Wojskowych podczas prelekcji omówią szczegóły powołania i pełnienia każdej z ochotniczych form służby wojskowej tj. dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, terytorialnej służby wojskowej, dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w trakcie kształcenia oraz zawodowej służby wojskowej. Każda osoba zainteresowana wstąpieniem w szeregi Wojska Polskiego spełniająca warunki będzie mogła już na miejscu złożyć wniosek o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej bądź terytorialnej służby wojskowej, do czego serdecznie zachęcamy.

/WCR Busko-Zdrój/

Tagi: kwalifikacja wojskowa   wezwanie do wojska   wojsko   służba

Zobacz także

Projekt ustawy o bonie senioralnym

Dodane: 2024-02-27 12:02 - Komentarze  (1)  czytane (726)

TAGI: seniorzy, bon senioralny, pomoc senioromKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.210.77.73

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

BSF Busko-Zdrój pokonał Futsal Club Tarnów 9:2 (3:1) - zapis transmisji LIVE

LXVIII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - transmisja LIVE

KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka vs BSF Busko-ZdrĂłj - transmisja LIVE

AKS 1947 Busko-Zdrój vs LKS Orlęta Kielce - transmisja LIVE

Gala boksu im. JĂłzefa Grudnia w Busku-Zdroju - transmisja LIVE

Uroczyste otwarcie rozbudowanej części "Malucholadii" - konferencja prasowa

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zrozum. Wspieraj. Dzień Walki z Depresją

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez ministra zdrowia w 2001 r. Celem tego dnia jest upowszechnienie wiedzy...