Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rozliczenie podatku dochodowego do 30 kwietnia

Dodał: Marta Data: 2024-02-14 14:18:01 (czytane: 2245)

Krajowa Administracja Skarbowa ogłosiła, że w roku bieżącym termin składania deklaracji podatkowych upływa 30 kwietnia, bez możliwości przesunięcia na początek maja.

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój"Od 15 lutego będzie udostępniona usługa związana z rozliczeniem w podatku dochodowym za 2023 rok. Zeznania będą składane do 30 kwietnia tego roku, to jest wtorek, w związku z tym nie będzie czegoś takiego jak przesunięcia terminów na pierwszy, drugi, trzeci maj, czyli pierwszy wolny termin po 30 kwietnia" - powiedział szef krajowej administracji skarbowej Marcin Łoboda.

Łoboda zaapelował, aby jak najwięcej osób skorzystało z możliwości złożenia deklaracji podatkowych drogą elektroniczną poprzez system Twój e-PIT. Przypomniał, że w ubiegłym roku poprzez ten system złożono niemal 12 mln deklaracji, co stanowiło w sumie 96 proc. wszystkich, które trafiły do urzędów podatkowych. Dodał, że złożenie deklaracji drogą elektroniczną gwarantuje szybszy zwrot nadpłaconego podatku.

Wyjaśnił, że w przypadku złożenia PIT-u droga elektroniczną zwrot podatku nastąpi w ciągu 45 dni. W ubiegłym roku nadpłaty były zwracane średnio w ciągu 12 dni. Przypomniał, że w złożenie PIT-u w formie papierowej gwarantuje zwrot nadpłaconych zaliczek w ciągu trzech miesięcy.

Zobacz

Szef KAS zadeklarował jednocześnie, że resort finansów nie planuje zrezygnowania z deklaracji papierowych, gdyż z tej formy korzystają głównie osoby starsze.

Wiceminister przypomniał, że w tym roku po raz pierwszy usługa elektronicznego rozliczania podatków dedykowana jest także dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą, oraz dla działów specjalnych produkcji rolnej.

Łoboda poinformował, że w sytuacji gdyby podatnik musiał dopłacić, będzie mógł to zrobić m.in. za pomocą BLIK-a.

Szef KAS zapowiedział, że przygotowywana jest aplikacja mobilna, która powinna zostać udostępniona podatnikom, aby mogli dzięki niej rozliczyć podatek za 2024 rok. Za jej pośrednictwem będzie można m.in. dokonać dopłaty nie tylko BLIK-iem ale również kartą płatniczą czy kredytową.

Łoboda przyznał, że w 2024 r. zwroty z podatku PIT za rok 2023 nie będą aż tak duże jak rok wcześniej, co jest związane z Polskim Ładem, który polegał na tym, że większość podatku została nadpłacona w trakcie zaliczek.

Dodał, że w zeszłym roku zwroty wynosiły 27 mld zł i dotyczyły 15,7 mln deklaracji.(PAP)

Tagi: PIT   rozliczenie podatku   Urząd Skarbowy  

Zobacz także

Darmowa dostawa w Rossmannie na produkty z SPF

Dodane: 2024-04-24 15:53 - Komentarze  (0)  czytane (206)

TAGI: Rossmann, kosmetyki z SPFKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.174.62.162

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

BSF Busko-Zdrój pokonał Futsal Club Tarnów 9:2 (3:1) - zapis transmisji LIVE

LXVIII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - transmisja LIVE

KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka vs BSF Busko-ZdrĂłj - transmisja LIVE

AKS 1947 Busko-Zdrój vs LKS Orlęta Kielce - transmisja LIVE

Gala boksu im. JĂłzefa Grudnia w Busku-Zdroju - transmisja LIVE

Uroczyste otwarcie rozbudowanej części "Malucholadii" - konferencja prasowa

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

81 lat temu w getcie warszawskim wybuchło powstanie

19 kwietnia 1943 r., w getcie warszawskim wybuchło powstanie. Było ono największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej,...