Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ważność profili zaufanych kończy się 31 października: Co powinieneś wiedzieć?

Dodał: Marta Data: 2023-10-31 09:21:35 (czytane: 3834)

31 października br. wygasną profile zaufane o ważności automatycznie przedłużonej podczas pandemii. Dotyczy to wielu obywateli, którzy korzystają z profili zaufanych w Polsce. Dla tych, którzy nie wiedzą, co to oznacza i jakie kroki należy podjąć, mamy kilka informacji.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójZobacz

Czym jest Profil Zaufany?

Profil Zaufany to elektroniczna forma uwierzytelnienia, która pozwala na bezpieczny dostęp do różnych usług online. To narzędzie, które jest szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej czynności przenosimy do świata wirtualnego. Dzięki niemu można załatwiać sprawy urzędowe online, korzystać z e-zdrowia czy też podpisywać ważne dokumenty elektronicznie.

Ważność Profili Zaufanych i Pandemia

Ważność Profilu Zaufanego wynosi standardowo 3 lata. Jednak podczas trwania pandemii Ministerstwo Cyfryzacji podjęło ważną decyzję. W celu ułatwienia obywatelom dostępu do usług online, ważność Profilu Zaufanego została automatycznie przedłużona. To znaczy, że jeśli miało się ważny profil przed wybuchem pandemii, to jego ważność była wydłużana przez ten czas. To była ważna pomoc dla wielu osób, które dzięki Profilom Zaufanym mogły bezpiecznie korzystać z usług online, unikając konieczności osobistego stawiennictwa w urzędach czy placówkach medycznych.

Koniec Automatycznego Przedłużenia

Teraz nadszedł jednak czas na zakończenie tego automatycznego przedłużenia. Po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego, obowiązek przedłużenia ważności Profilu Zaufanego spada na użytkowników. To oznacza, że jeśli korzystasz z Profilu Zaufanego, musisz zadbać o to, aby nadal był on ważny.

Sprawdź Swoją Sytuację

Dla wielu użytkowników ważną informacją będzie fakt, że data wygaśnięcia Profilu Zaufanego może być inna, niż wynika to z informacji widocznych w Twoim profilu. Jeśli po zalogowaniu się na swój profil zaufany w polu "Sposób utworzenia/przedłużenia" widzisz informację „Profil zaufany przedłużony automatycznie na czas pandemii”, to Twój profil zostanie unieważniony 31 października 2023 roku, nawet jeśli widzisz inną datę wygaśnięcia profilu.

Przedłuż Profil Zaufany

Dobrą wiadomością jest to, że przedłużenie Profilu Zaufanego jest zadaniem, które można wykonać online. Wystarczy odwiedzić stronę pz.gov.pl i postępować zgodnie z instrukcjami dostępnymi na stronie. To prosta i wygodna procedura, która pozwoli Ci na zachowanie dostępu do wielu ważnych usług online.

Kampania Informacyjna Ministerstwa Cyfryzacji

Aby upewnić się, że wszyscy obywatele, których Profil Zaufany zostanie unieważniony 31 października, zostaną o tym poinformowani, Minister Cyfryzacji przygotował specjalną kampanię informacyjną. Osoby te otrzymają SMS z instrukcjami dotyczącymi przedłużania swojego Profilu Zaufanego online. To ważne działanie, które ma na celu zapewnienie, że nikt nie utraci dostępu do ważnych usług w sieci.

Szczegóły i podstawę prawną, na jakiej wysyłany jest SMS, znajdziesz w Aktualnościach na stronie profilu zaufanego.

Źródło: gov.pl

Tagi: profil zaufany   Ministerstwo Cyfryzacji    

Zobacz także

Warunki drogowe w regionie: Trasy krajowe przejezdne, lokalnie śnieg i błoto pośniegowe

Dodane: 2023-12-03 09:59 - Komentarze  (6)  czytane (1245)

TAGI: zima, opady śniegu, warunki drogoweKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.197.101.251

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'realnet_ponidzietv'@'195.78.67.139' (using password: YES) in /home/realnet/domains/wloszczowa24.pl/public_html/config/tv_config.php on line 10
Unable to connect to database