Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami: Renta socjalna podniesiona do poziomu płacy minimalnej

Dodał: Marta Data: 2024-01-26 11:55:10 (czytane: 2783)

W wyniku obywatelskiego projektu zmiany ustawy o rencie socjalnej, dorosłe osoby z całkowitą niezdolnością do pracy z powodu niepełnosprawności otrzymają znacznie większe wsparcie. Rząd podjął decyzję o podniesieniu renty socjalnej z obecnych 1588,44 zł do poziomu pensji minimalnej.

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójTakie rozwiązanie, zakłada obywatelski projekt zmiany ustawy o rencie socjalnej. Projekt wpłynął do Sejmu jeszcze w poprzedniej kadencji, w marcu 2023 roku, jednak dopiero teraz trafił do pierwszego czytania. Premier Donald Tusk podkreślił z mównicy sejmowej, że rząd będzie ciężko pracować nad tym, aby przepisy weszły w życie jak najszybciej.

Obecnie renta socjalna wynosi 1588,44 zł. Projekt zakłada wzrost renty socjalnej do poziomu pensji minimalnej. Ta ostatnia od 1 stycznia 2024 r. wynosi 4242 zł brutto, a od 1 lipca ma wynosić 4300 zł brutto. Co oznacza, że renta socjalna wzrośnie o ponad 2,7 tys. zł brutto.

Zobacz


- Rodzice osób z niepełnosprawnościami, to nie jest najsłabsza grupa społeczna. To jest najsilniejsza grupa społeczna – zapewnił  z sejmowej mównicy Prezes Rady Ministrów. Rząd Donalda Tuska w pełni popiera zaproponowaną zmianę.  

- Dzięki Wam, drodzy opiekunowie, drodzy rodzice niepełnosprawnych, Polska jest trochę lepsza. Dzięki Wam, to co dzieje się w Polsce, jest piękniejsze. Jeszcze raz bardzo, bardzo Wam dziękuję. I obiecuję – tak, jak staliśmy przy Was, wtedy kiedy władza od Was się obracała plecami, tak będziemy ciężko i pilnie pracować nad tym, żeby ta ustawa, na którą czekaliście, jak najszybciej stała się faktem – powiedział Donald Tusk.

Źródło: gov.pl

Reklama.

Tagi: renta socjalna   podwyższenie renty   świadczenie  

Zobacz także

Projekt ustawy o bonie senioralnym

Dodane: 2024-02-27 12:02 - Komentarze  (1)  czytane (734)

TAGI: seniorzy, bon senioralny, pomoc senioromKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.210.77.73

dlaczego PiS-iorki nie kwiczą (2024-01-26 17:36:47)

ten obywatelski projekt ustawy zablokowała przez prawie rok poprzednia marszalica pisiorka Witek. Dawali grzybowi z Torunia setki milionów i innym wielebnym, a niepełnosprawni, często ludzie zdolni żyli dzięki wsparciu rodziny, wiem coś na ten temat. Brawo Donaldzie.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

BSF Busko-Zdrój pokonał Futsal Club Tarnów 9:2 (3:1) - zapis transmisji LIVE

LXVIII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - transmisja LIVE

KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka vs BSF Busko-ZdrĂłj - transmisja LIVE

AKS 1947 Busko-Zdrój vs LKS Orlęta Kielce - transmisja LIVE

Gala boksu im. JĂłzefa Grudnia w Busku-Zdroju - transmisja LIVE

Uroczyste otwarcie rozbudowanej części "Malucholadii" - konferencja prasowa

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zrozum. Wspieraj. Dzień Walki z Depresją

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez ministra zdrowia w 2001 r. Celem tego dnia jest upowszechnienie wiedzy...