Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Busko-Zdrój i Chęciny laureatami plebiscytu 'Innowacyjna Gmina Województwa Świętokrzyskiego 2017'

Dodał: Milena Data: 2018-01-09 12:12:37 (czytane: 4104)

Nagrodzono innowacyjne gminy w Świętokrzyskiem. Nagrody laureatom szóstej edycji plebiscytu "Innowacyjna Gmina Województwa Świętokrzyskiego 2017" wręczyli wicemarszałek Jan Maćkowiak i Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa. Uhonorowano Busko-Zdrój i Chęciny.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójOrganizatorem przedsięwzięcia był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Departament Polityki Regionalnej, Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy. Plebiscyt miał na celu  aktywizację samorządów w obszarze innowacyjności, między innymi przez promowanie nowoczesnych działań i rozwiązań w różnych obszarach, zaś dla gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z regionu okazja do poznania i wdrożenia w ramach dobrych praktyk rozwiązań, które już sprawdziły się w innych gminach.    
 

gmina.jpg

gmina1.jpg

- Dla nas to ważny konkurs, bo warto być nowoczesnym. Chcemy, aby innowacyjność nie była tylko hasłem - mówił Jan Maćkowiak, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

- Innowacja to szerokie pojęcie, najczęściej rozumiane jako innowacje w gospodarce, ale przecież innowacje mogą być w pracy urzędów, samorządów, w opiece społecznej, edukacji, w wielu dziedzinach życia. I mamy przykład - gmina Busko-Zdrój szerzej podeszła do innowacji, bo mamy projekt, które będzie służył mieszkańcom, ale także korzystnie wpłynie na środowisko, a w przypadku gminy Chęciny mamy innowację w edukacji – mówił Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. 

W szóstej edycji plebiscytu gmina Busko-Zdrój  doceniona została za projekt „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego". Wartość projektu to ponad 70 milionów złotych. Dzięki tej inwestycji zainstalowano ponad 5 tysięcy instalacji solarnych, z czego 2 tysiące w samym Busku-Zdroju. Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju podkreślał, że było to ogromne przedsięwzięcie logistyczne. - Ta nagroda jest bardzo dużym wyróżnieniem i dodatkową motywacją, żeby podobne rozwiązania wdrażać. Pokazuje też, że gmina Busko-Zdrój jest gminą innowacyjną, które szuka rozwiązań dla poprawy życia mieszkańców, ale przede wszystkim ochrony środowiska – powiedział burmistrz Sikora.

W plebiscycie wyróżniono gminę Chęciny za przedsięwzięcie „Gmina Kluczowych Kompetencji". To projekt, który dzieciom i młodzieży daje szansę na wszechstronny rozwój, nauczycielom zdobycie dodatkowych kwalifikacji, a także doposażenie placówek oświatowych. - Żyjemy w takich czasach, że towarzyszy nam ciągły postęp i nowości. Dlatego jako samorząd staramy się za tym nadążać. Tak też się dzieje w naszej gminie. Chęciny są znane nie tylko z historii i tradycji, ale to również miejsce, gdzie historia i tradycja łączą się z nowoczesnością. Staramy się do tego dążyć, aby wprowadzać nowe rozwiązania w różnych dziedzinach, także w edukacji, tak aby szkoły  były innowacyjne i nowoczesne - mówił Robert Jaworski, burmistrz Chęcin.

gmina2.jpg

gmina3.jpg

Gmina Busko-Zdrój otrzymała sprzęt nagłaśniający, gmina Chęciny - wysokiej klasy aparat fotograficzny.

Do szóstej edycji plebiscytu „Moje Innowacyjne Otoczenie-Moja Innowacyjna Gmina 2017" zgłosiły się cztery samorządy: Busko-Zdrój, Masłów, Wiślica i Chęciny. 

www.wrota-swietokrzyskie.pl

Reklama.

Zobacz także

Trening Piłki Ręcznej z Mistrzami w Busku-Zdroju - trwają zapisy!

Dodane: 2019-03-20 16:18 - Komentarze  (1)  czytane (198)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.166.133.84

Magda (2018-01-11 20:07:37)

Wspaniały Gospodarz miasta Busko -Zdrój

do poniżej (2018-01-11 15:39:41)

Piszes z mpk czy z umig?

Młode Badrzychowice (2018-01-10 15:16:05)

Pollonus wyglądasz na takiego co nie myje ptaszka i cichcem puszcza bąki, wszystko wie, a do uczciwej pracy może byś się tak wziął!!!.

:) (2018-01-10 09:58:33)

Znikające komentarze...Było 9, jest 1.

pollonus (2018-01-09 23:12:56)

Widzę że temat bardzo poważny bo to drugi już artykuł za nowatorskie rozwiązania dla naszej Gminy. A więc ja też mam poważne pytania- czy za nowatorskie rozwiązania można zaliczyć nieudolne próby forsowania nadbudowy skrzydła Szkoły Podstawowej nr 2 na której dachu jest instalacja fotowoltaniczna? Po co był realizowany projekt na obiekcie przeznaczonym do rozbudowy-konieczność demontażu instalacji jej przechowywanie i ponowny montaż? Kto podejmuje tak nieodpowiedzialne decyzje aby realizować tak niekorzystne rozwiązania? To po pierwsze. Gmina ma problem z wyłonieniem wykonawcy na drugą część zadania na nadbudowę dodatkowego piętra bo nikt nie chce podjąć się tego zadania- zbyt pracochłonne (duża odpowiedziałność konstrukcyjna oraz krótki czas realizacji 3 miesiące a mówi sie nawet o 4) to po drugie.A po trzecie dlaczego nikt nie wziął pod uwagę możliwości dobudowy nowego skrzydła???? Jest miejsce!! Rozwiązanie korzystne dla organizacji pracy szkoły bo to odrębny plac budowy czyli zamknięty i bezpieczny przede wszystkim dla dzieci. Nowe skrzydło zespolone ze starym budynkiem łącznikiem. Jeżdżę dużo po Polsce i widziałem tylko takie rozwiązania przy rozbudowie takich jak nasza szkół. Może jest trochę bardziej kosztowne ale dla wszystkich bezpieczne Teraz dzieci uczą się w szkole na dwie zmiay i chodzą dodatkowo w soboty aby zakończyć rok szkolny z końcem maja pytanie czy to poświęcenie będzie miało sens bo raczej w 3 miesiące żaden wykonawca nie jest w stanie oddać budynku do użytku. A wolno stojące skrzydło nawet gdyby się prace przedłużały nie mają wpływu na pracę szkoły. Szkoda że brak jest chłodnej analizy i nie szuka się rozwiązań które są w Polsce skutecznie realizowane. Ta rozbudowa przypomina mi trochę sytuację z modernizacją i rozbudową BSCK gdzie na siłę prubuje się ze starego zrobić nowe a taniej byłoby obecny budynek zburzyć i wybudować od podstaw nowy jest tylko jeden problem minęło dopiero 10 lat od poprzedniej modernizacji tego obiektu więc mogło by to wywołac pewne negatywne opinie ale to historia na inną wypowiedź

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

V Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - zapis transmisji LIVE w Ponidzie.TV

Bal Absolwentów 2019: SG nr 2 oraz SP nr 1

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs HEIRO Rzeszów - Wywiady

Studniówka 2019: ZSTiO im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju - Zabawa cz.2

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs HEIRO Rzeszów

Bal Gimnazjalny 2019: Samorządowe Gimnazjum nr 1

Konkursy

Konkurs zakończony: Wygraj bukiet kwiatów z dostawą w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Wygraj kolację walentynkową w Bristol Art & Medical Spa
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na spektakl komediowy PIKANTNI
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na seans Planeta Singli 2
Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

W ramach ćwiczeń zawyją syreny

W dniach 14-15 listopada 2018 r. w ramach ćwiczeń pod kryptonimem "RENEGADE-SARE 18/II", na terenie województwa świętokrzyskiego...