Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

MIT: Najbezpieczniej jest na prostej drodze?

Dodał: Milena Data: 2019-07-04 14:42:42 (czytane: 3987)

Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na prostych odcinkach dróg jest najbezpieczniej. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójProste odcinki drogi „prowokują” kierowców, nie zawsze zważających na ograniczenia, do zwiększania prędkości z jednoczesnym zmniejszeniem skupienia na drodze. Takie połączenie znacznie zwiększa prawdopodobieństwo powstania wypadku. Dodatkowym czynnikiem, negatywnie wpływającym na bezpieczeństwo, w szczególności na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych jest możliwość wyprzedzania innych pojazdów – uważanego powszechnie za najbardziej niebezpieczny wśród manewrów w ruchu drogowym.

Wśród wszystkich wypadków drogowych, do których doszło podczas wakacji w 2018 roku ponad 3800 miało miejsce na prostych odcinkach dróg. Biorąc pod uwagę geometrię drogi stanowi to prawie 80% wszystkich zdarzeń. To właśnie proste odcinki dróg cechuje największe prawdopodobieństwo śmierci w wyniku wypadku drogowego. W poprzednie wakacje w tym z pozoru bezpiecznym miejscu zginęło 406 osób, gdzie w wypadkach na zakrętach dróg, uważanych za bardziej niebezpieczne, śmierć poniosło 129 uczestników ruchu drogowego.

(BRD KGP)

Zobacz także

Kończy sie czas na złożenie PIT – sprawdź jak to zrobić

Dodane: 2020-05-27 14:00 - Komentarze  (0)  czytane (2090)

TAGI:Komentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.227.117

do Wracając do policjanta duszącego radnego (2019-07-10 08:48:56)

Czy mam rozumieć że szeryf dusiciel został zwolniony z Biedronki za agresywne zachowania a mimo to został po znajomości przyjęty do Policji?! niebywałe! Wydawało mi się, ze w takim przypadku badanie psychiatryczne powinno być zrobione w pierwszej kolejności. Człowiek agresywny i nie potrafiący panować nad sobą nie powinien być myślę w Policji bo stanowi ogromne zagrożenie. Jak takiemu osobnikowi można dać broń?! strach pomyśleć co ten gość może jeszcze zrobić, tym bardziej że ma władzę i czuje się nietykalny!

Do wracając...... (2019-07-06 22:38:22)

Czy dobrze zrozumiałem,że ten szeryf do Policji awansował z posady kasjera w Biedrze???

:) (2019-07-06 11:14:51)

Najbezpieczniejszym miejscem na długiej, prostej drodze jest miejsce komendanta. Dlaczego nie ma wzmianki o artykule nt presji na funkcjonariuszy w KPP w Busku-Zdroju? Artykuł sprzed dwóch dni jest na stronie radioZET. Polecam przeczytać.

Wracając do policjanta duszącego radnego. (2019-07-06 09:57:00)

wiecie,że buscy policjanci perfidnieprowokują i według tego co mówiąświadkowie, policjant zaatakował Szumilasa. Ja też bym się bronił w takiej sytuacji bo chodzi o życie. Policjant bez powodu chciał pozbawić życia Szumilasa, co widać na nagraniach i słyszy się od naocznych świadków,którzy boją się zeznawać w buskiej policji. Mam jeszcze jedno pytanie, czy policjant był przebadany(przez niezależnego psychiatrę cywilnego) pod względem agresji do innych? Znam tego człowieka, on takie agresywne czyny ma. Znam go z czasów, kiedy to człowiek z buskiego koła lewicy(dawna PZPR załatwił mu wstęp do Szkoły Policyjnej. Cześku "Si...ra", chyba się tego policjanta agresora nie wyprzesz. Pamiętasz jak wyrzucili wtedy kasjera z Biedronki? To był ten właśnie ten agresywny policjant. W czasie kiedy załatwiałeś mu kurs na policjanta piliśmy u Godzwona w kwiaciarni. Nie życzę nikomu nic złego, ale policjant jest zmęczony psychicznie i nie powinien nigdy pracować w policji, on kogoś zastrzeli w podobnej sytuacji(niedługo), bo jak widać został odznaczony za odwagę, a był ewidentnym agresorem. Korzysta z tego i zdaje się być nietykalny jak większość buskich debilnych gliniarzy. Dziewięćdziesiąt pięć procent buskich glin powinno być usunięte z tej służby. Oni pracują dla zemsty i pokazaniu, że to oni są bogami, a my wycieruchami, a jest odwrotnie i to ich boli. Mszczą się. Kierownik tej placówki też nie jest świętoszkiem, raczej celebrytą. Żenujące, aż wstyd.

patrząc z boku na anonimy: (2019-07-06 05:51:23)

to chyba nie jest problemem ustalenie piszących. Naprzyjmują do Policji plecaków, gości z wybujałym ego, płatnych magistrów mających o sobie wysokie mniemanie i to towarzystwo każde polecenie traktuje jak mobbing. Trzeba by ich wysłać na budowę na dwa tygodnie przy temperaturze 35 stopni w cieniu to może doszliby do wniosku, że robota w Policji nie jest jednak najgorsza. Ja na miejscu komendanta i przełożonych wywaliłbym piszących anonimy literatów na zbity pysk, skoro było ponoć 19 anonimów to ułożyłby z nich niezły scenariusz i niech się chłopiny tym zajmują ale w cywilu.

zenq (2019-07-05 11:12:38)

Masz racje Mieciu. To, że "muszą wystawiać mandaty za byle co" nie zwalnia ich z szacunku i kultury wobec obywatela.

Mietek (2019-07-05 08:30:03)

No jest artykuł o nich w Echu, ale powinni dodać że niektórzy z drogówki zachowują się jak u siebie na folwarku-ton i słownictwo w stosunku do zatrzymanego/kontrolowanego zostawia wiele do życzenia.

Czesław (2019-07-04 15:19:11)

Piękny artykuł a jeszcze piękniejszy jest na echodnia o buskiej policji

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś Dzień Matki

26 maja obchodzony jest Dzień Matki. Składamy naszym Mamom życzenia, obdarowujemy kwiatami i upominkami, aby podziękować za rodzicielską...