Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Świętokrzyscy Terytiolsi dostarczyli niezbędny tlen

Dodał: Marta Data: 2020-11-16 09:14:45 (czytane: 1751)

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA w Kielcach żołnierze 10 ŚBOT dostarczyli niezbędny lek. 48 butli przywieźli do kieleckiego szpitala z Chorzowa. Jest to jeden z wielu elementów wsparcia udzielany służbie zdrowia przez żołnierzy.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójZobacz

Dostarczenie niezbędnego leku, jakim jest tlen, do kieleckiego szpitala MSWiA, który jest przeznaczony dla pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 to jeden z wielu sposobów pomocy. Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej całodobowo, siedem dni w tygodniu wspierają personel tej placówki medycznej.

Mundurowi są obecni 24 godziny na dobę, by pomagać również w dostarczaniu dowiezionego tlenu na odziały. Ubrani w odpowiednie środki ochrony indywidualnej dostarczają 100 kilogramowe butle z tlenem bezpośrednio do łóżek pacjentów.  Również w powyższej placówce żołnierze obsługują aplikację ELC, czyli ewidencję wolnych łóżek covidowych. Dzięki temu wojewódzki koordynator ratownictwa medycznego oraz załogi karetek covidowych mają aktualną informacje o wolnych łóżkach dla chorych na COVID-19 w tej placówce.

Zobacz

Żołnierze 10. ŚBOT  od wielu miesięcy, walcząc z wirusem SARS-CoV-2, pomagają świętokrzyskiej służbie zdrowia. Obecnie świętokrzyscy żołnierze WOT wspierają 21 jeden placówek medycznych w naszym regionie. Pobierają wymazy, opiekują się chorymi w izolatorium, dostarczają tlen, mierzą temperaturę oraz prowadzą triage przed wejściami do placówek, obsługują aplikację ELC.

Świętokrzyscy Terytorialsi wspierają również inne obszary. Pomagają Stacjom Sanitarno-Epidemiologicznym w pracach administracyjnych, wspierają w opiece nad pensjonariuszami domy pomocy społecznej, pomagają  ośrodkom pomocy społecznej w dystrybucji żywności, wspierają również policję w sprawdzaniu osób na kwarantannie.

 Zobacz

W całej Polsce żołnierze WOT realizują operację pod nazwą „Trwała Odporność”. Jej cel skupia się w pięciu słowach: Zapobiegaj, Identyfikuj, Izoluj, Wspieraj, Odtwarzaj. Oprócz żołnierzy WOT w działania szeroko angażowani są żołnierze zawodowi z jednostek z innych rodzajów sił zbrojnych podległych Dowództwu Generalnemu RSZ, Inspektoratowi Wsparcia SZ oraz Dowództwu Garnizonu Warszawa.

Reklama.

Zobacz także

Nowi Terytorialsi w 10 ŚBOT

Dodane: 2020-11-30 14:38 - Komentarze  (3)  czytane (1651)

TAGI:Komentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.156.32

wydarzenie (2020-11-17 09:03:25)

nie dopisano. troche tlenu przynieśli w płucach. co to za wiadomość? a nie popuścił któryś od dźwigania?

aga (2020-11-16 15:05:08)

DUMA nie myslalem ze doczekam takiej dumy z naszej Ojczyzny BRAWO

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

JESIENNA PROMOCJA FOTOWOLTAIKI*!!!

Już teraz SolarX rusza z Jesienną Promocją na Fotowoltaikę. Dołącz do grona 2000 zadowolonych użytkowników i przestań przejmować...