Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ubezpieczenie OC - co warto o nim wiedzieć?

Dodał: Milena Data: 2019-06-28 11:17:25 (czytane: 1217)

Stając się właścicielem pojazdu, przychodzi czas na zakup obowiązkowej polisy OC. Bardzo często jest tak, że osoba, na którą jest zarejestrowany samochód, nie wie zbyt dużo o ubezpieczeniu OC poza tym, że musi po prostu je wykupić. A brak odpowiedniej wiedzy może być dla nas kosztowny.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójGdzie wykupić polisę OC?

Przede wszystkim warto mieć na uwadze to, aby nie wykupować polisy OC u pierwszego ubezpieczyciela, z którego ofertą się zapoznamy. Oczywiście może się tak zdarzyć, że zakup polisy właśnie w tej firmie ubezpieczeniowej będzie dla nas korzystny, jednak szanse na to są niewielkie. Najlepiej więc porównać ubezpieczenie oc na najtaniejuagenta.pl u wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych, by mieć lepsze rozeznanie, na co konkretnie możemy liczyć. Warto pamiętać o tym, że jeśli dokonamy takiego porównania, to może się okazać, że w rezultacie uda nam się wybrać taką polisę OC, która będzie nawet o kilkaset złotych tańsza od tej, jaką chcieliśmy wybrać na samym początku.

Najczęściej zależy nam głównie na tym, by polisa OC nie była dla nas zbyt kosztowna. Jednak musimy wiedzieć o tym, że coraz większa liczba towarzystw ubezpieczeniowych proponuje szerszy zakres usług w ramach tego ubezpieczenia. Coraz częściej można spotkać się z tym, że firmy ubezpieczeniowe przystępują do systemu bezpośredniej likwidacji szkód. Jeśli nasz ubezpieczyciel zalicza się do tego grona ubezpieczycieli, możemy być tylko zadowoleni. W praktyce oznacza to, że w razie gdyby doszło do kolizji, to wówczas osoba poszkodowana może zgłosić szkodę u swojego towarzystwa ubezpieczeniowego, zamiast kontaktować się z ubezpieczycielem osoby, która jest odpowiedzialna za stłuczkę. Jest to niewątpliwie duże udogodnienie dla obydwu stron.

 

umowa_oc.jpg

Wykupienie polisy OC na raty - czy to się opłaca?

Jeśli jesteśmy młodymi kierowcami i nie wypracowaliśmy sobie jeszcze atrakcyjnych zniżek i w związku z tym polisa OC nie jest dla nas zbyt atrakcyjna pod względem finansowym, nie musimy jeszcze załamywać rąk. Są bowiem towarzystwa ubezpieczeniowe, które proponują rozłożenie wykupienia ubezpieczenia OC w kilku ratach, bądź nawet w dwunastu. Jeżeli mamy pewne zatrudnienie, a OC wynosi blisko tysiąc złotych, wtedy z pewnością warto rozważyć opłacanie miesięcznych składek, co będzie niewątpliwe z korzyścią dla naszego domowego budżetu. Natomiast gdy nie jesteśmy pewni naszej przyszłości pod względem finansowym, najlepiej jednak zdecydować się na wykupienie polisy OC od razu w całości. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że w razie gdyby się tak stało, iż w którymś miesiącu nie byłoby nas stać na opłacenie składki, to wówczas będziemy musieli uregulować dodatkowo odsetki.

Bardzo często zdarza się też tak, że kierowcy boją się spowodować jakąkolwiek stłuczkę, gdyż wydaje się im, że po takim zdarzeniu stracą wszystkie zniżki, jakie udało się im wypracować przez lata bezszkodowej jazdy. Jednak w praktyce towarzystwa ubezpieczeniowe nie są aż tak surowe. Oczywiście w razie gdyby doszło do kolizji, to część zniżek by przepadła, ale nie wszystkie.

Wykupienie polisy OC po raz kolejny

W przypadku kiedy zaś chcemy po raz kolejny wykupić polisę, warto zastanowić się nad tym, czy opłaca się nam pozostać u dotychczasowego ubezpieczyciela, czy też lepiej wybrać OC innej firmy ubezpieczeniowej. Może się na przykład okazać, że towarzystwo ubezpieczeniowe, u którego dotychczas mieliśmy wykupioną polisę będzie nas kusić atrakcyjnymi zniżkami, co jednak nie jest regułą. Bardzo często jest wręcz odwrotnie, czyli cena ubezpieczenia OC u dotychczasowego ubezpieczyciela może być wyższa, niż w roku ubiegłym, więc nie zawsze w tym przypadku bycie stałym klientem popłaca.

/artykuł sponsorowany/

Zobacz także

Miłośnikom wędkowania polecamy niedzielę w Skansenie

Dodane: 2019-07-20 12:37 - Komentarze  (0)  czytane (931)

TAGI:Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pożyczki preferencyjne na rozwój usług turystycznych dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego

Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w przyjmuje od przedsiębiorców...