Strona startowa

Wiadomości - Sport

VII Turniej Piłkarski imienia Grzegorza Piechny w Balicach (foto)

Dodał: Milena Data: 2017-10-18 16:11:50 (czytane: 5590)

14 października 2017r. na stadionie im. Orłów Górskiego w Balicach odbył się VII Turniej Piłkarski imienia Grzegorza Piechny w Balicach, jednocześnie jest to X-lecie Turnieju organizowanego przez przewodniczącego Rady Gminy Gnojno - Stanisława Wcisło.

Biuro Nieruchomości MODERN s.c. - mieszkania, domy, działki
www.modernbroker.pl,nieruchomości, mieszkania, domy działki,na sprzedaż, do wynajęcia, mieszkanie, dom działka,sprzedam, kupię, zamienię, wynajmę, Busko,Pińczów, Jędrzejów, Staszów, Kazimierza, powiat buski,pińczowski, jędrzejowski,staszowski,kazimierski,włoszczowski

ul. Partyzantów 112. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójMocny początek historycznych zmagań na nowo utworzonym stadionie, rozpoczęło oficjalne otwarcie stadionu im. Orłów Górskiego (2007 r.) przez wicepremiera śp. Przemysława Gosiewskiego, co było ważnym wydarzeniem dla małej gminy, teraz mającej szanse na zaistnienie na mapie sportowej regionu – był to pierwszy taki obiekt w województwie świętokrzyskim powstały z inicjatywy stowarzyszenia EuroBalice. Grano wtedy w 2 kategoriach wiekowych, startowało 11 zespołów. Gra była niezwykle zacięta, co zaowocowało następnymi edycjami zawodów.

piechny.JPG

Pomimo w końcu ładnej, słonecznej pogody – sprzyjającej wykopkom i innym pracom polowym na terenie gminy Gnojno, mieszkańcy w różnym wieku dotarli do Balic na święto piłki nożnej. Równo o godzinie 9, rozpoczęła się seria pojedynków piłkarskich w 4 kategoriach wiekowych. Najmłodsi (dziewczynki i chłopcy do kl. 4) rozegrali konkursy sprawnościowe – strzał do celu oraz wykop na odległość, następnie odbył się krótki mecz. Dłuższe spotkanie rozegrała młodzież z klas 5-7 z Gnojna i Raczyc – po zaciętym meczu górą była drużyna z Gnojna. W kolejnym sportowym pojedynku zmierzyły się młodzieżówki z Jarosławic i Gnojna. Po raz kolejny górą byli goście z gminy Tuczępy, lecz ich przewaga z roku na rok staje się mniejsza. Niezwykle barwnym widowiskiem był mecz zespołu KS Błękitni Piotrkowice i Imigranci Zrecze, zwycięscy okazali się piłkarze z Piotrkowa. Wisienką na torcie zawodów było starcie drużyny ochrzczonej przez zgromadzonych: „Piechna Team 2017” z Oldbojami Korony Kielce.

b.JPG

Dodatkowego smaku dodawała obecność Henryka Kiszkisa najlepszego strzelca w historii Korony Kielce – 61 bramek, przeciw jedynemu królowi strzelców Ekstraklasy w historii klubu Grzegorzowi Piechnie. Ku zaskoczeniu szczególnie najmłodszych zawodników i kibiców – najstarsza wiekiem drużyna Korony pokonała zespół młodszych kolegów prezentując przy tym wysoki poziom sportowy i umiejętności do których dążą wcześniej grający młodzi piłkarze.
Za organizację zawodów prócz Stanisława Wcisło, odpowiadali również pracownicy miejscowej szkoły i urzędu gminy, nauczyciele opiekujący się młodzieżą. Zadbano o ciepły poczęstunek, szatnie, nagłośnienie.  Znakomitą promocją piłki nożnej była obecność świetnego napastnika w historii polskiego futbolu – Andrzeja Szarmacha, jak się okazało fantastycznie otwartego człowieka, skorego do rozmowy, pozowania do pamiątkowych zdjęć i rozdawania autografów. Jak sam mówił jest tu po to by promować sport jako znakomity sposób spędzania wolnego czasu i zachowania sprawności fizycznej. Kolejnym gościem był znany komentator sportowy – Jacek Kurowski sypiący jak z rękawa anegdotami sportowymi. Obaj panowie na podstawie wspólnego projektu książki „Diabeł nie anioł” przybliżali biografię słynnego zawodnika.

piechny_1.JPG

Nie zabrakło dyplomów, pucharów, nagród, które wręczali zaproszeni goście: Andrzej Szarmach, Jacek Kurowski, oraz wicestarosta buski Stanisław Klimczak, komendanci powiatowi: policji - Jakub Kosiń i straży pożarnej - Artur Brachowicz, komendant posterunku policji w Stopnicy - Kamila Zbertek – Guczał , gospodarz gminy - wójt Zbigniew Janik, który odczytał również pozdrowienia dla zgromadzony od Wojewody Świętokrzyskiego – Agaty Wojtyszek, Piotr Bębas - sekretarz gminy Gnojno, Jadwiga Bezak - dyrektor Szkoły Podstawowej w Balicach, Danuta Cesarz - dyrektor Szkoły Podstawowej w Raczycach, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Gnojnie - Marzena Kubiec, w mieniu posła na sejm RP Michała Cieślaka, upominki dla zawodników wręczył Wojciech Radomski.

i.JPG

e.JPG

Nawiązując do pierwszej edycji turniej w której grała drużyna samorządowców i gości w skład której wchodzili ówczesny poseł Mirosław Pawlak, Wojewoda świętokrzyski Grzegorz Banaś, udało się niemal skompletować obecny skład zespołu - między innymi: Zbigniew Janik, Artur Brachowicz, Jakub Kosin, Ryszard Krawczyk, Jerzy Kwiecień, Zbigniew Zieliński Łukasz Chodór, oraz senator Jacek Włosowicz – obowiązki służbowe w Krakowie uniemożliwiły przyjazd, poseł Michał Cieślak – obowiązki w komisji sejmowej również przyczyniły się do absencji. Niestety zabrakło kilku zawodników do kompletu, jak komentował wójt gminy – za rok z pewnością się uda, czym nawiążemy do pierwszych zawodów mających miejsce tu w Balicach.

d.JPG

Turniej jako stałe wydarzenie w Balicach,  gminie Gnojno jest okazją do pokazania umiejętności piłkarskich, zdrowej, sportowej rywalizacji, oraz rozrywki dla kibiców. Jest również promocją dla dobrej inicjatywy w której bierze udział znaczna rzesza mieszkańców gminy gości z sąsiedztwa i całkiem daleka.

tekst i foto: Łukasz Chodór


Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu:Reklama.

Zobacz także

Dymarkowe Biegi Górskie

Dodane: 2018-07-22 14:45 - Komentarze  (1)  czytane (6954)

TAGI: Dymarkowe Biegi Górskie, Biegi GórskieKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.36.60

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie

ul. Koniecpolska 42, 29-100 Włoszczowa

więcej

Kluby sportowe

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie

ul. Koniecpolska 42, 29-100 Włoszczowa

Dymarkowe Biegi Górskie

"Dymarkowe Biegi Górskie" to wydarzenie, które odbędzie się w dniach 4-5 sierpnia 2018 roku i poprzedzać będzie Dymarki Świętokrzyskie w Nowej Słupi. więcej»

Ogłoszenia

Dodano: 2018-12-13 00:11:58

Sprzedam !!!

Dodano: 2018-12-12 23:06:44

SKUP Motocykli PRL

Dodano: 2018-12-12 23:02:42

KUPIĘ MERCEDES 190d

Dodano: 2018-12-12 22:45:57

Sprzedam Suknię ślubną

Dodano: 2018-12-12 22:43:38

Kuchnia kaflowa-tradycja i prestiż.

Dodano: 2018-12-12 22:40:04

Kupie

Dodano: 2018-12-12 21:59:24

Nikt się do Was nie odezwie

Dodano: 2018-12-12 21:56:14

Praca w Holandii

Dodano: 2018-12-12 21:42:18

KUPIĘ MOTORYNKĘ

Dodano: 2018-12-12 21:41:29

Język angielski