Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają Policjantów

Dodał: Marta Data: 2020-04-02 13:46:45 (czytane: 2443)

Od dziś Świętokrzyscy Terytorialsi wspierają Policjantów. Wspólne patrole Policji z żołnierzami 10 ŚBOT mają wspomóc kontrole egzekwowania ograniczeń wprowadzonych dla obywateli przez rząd w walce z epidemią koronawirusa.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójWspólne działania ze Świętokrzyską Policją dziś rozpoczęło około 50 żołnierzy 10 ŚBOT. Wsparcie naszych żołnierzy polega na udziale we wspólnych patrolach, których zadaniem jest sprawdzanie czy obywatele stosują się do ograniczeń wprowadzonych przez Państwo związanych z walką z COVID-19.

 Zobacz
 Zobacz

W patrolach uczestniczy minimum jeden policjant i jeden żołnierz. Dziś rozpoczęte patrolowanie odbywa się na terenie Kielc oraz powiatu kieleckiego między innymi w miejscowościach Chęciny i Morawica. W miarę posiadanych możliwości do zadań wsparcia policji kierowani są żołnierze posiadający przeszkolenie medyczne i wyposażeni w plecaki medyczne. Terytorialsi posiadają również środki ochrony indywidualnej.

Patrolujący spotykają się ze zrozumieniem społeczeństwa, a wspólne policyjno-wojskowe patrole są postrzegane jako faktyczne kroki zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Aktualnie w walkę z koronawirusem w Świętokrzyskim zaangażowanych jest około 200 żołnierzy z 10 ŚBOT. Operację „Odporna Wiosna”, której celem jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych, realizujemy w kilku obszarach.

 Zobacz Zobacz

Wspieramy służby medyczne poprzez dostarczanie środków odkażających oraz ochrony indywidualnej. Nasi żołnierze dokonują pomiaru temperatury przy wejściach do świętokrzyskich szpitali. Wspieramy również potrzebujących, osoby starsze i kombatantów. Dowozimy im żywność i leki.

We współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej oraz CARTITAS pomagamy w przewozie i dystrybucji żywności dla potrzebujących. Dostarczamy również żywność dla osób przebywających w kwarantannach.

Od blisko dwóch tygodni w WOT funkcjonuje punkt bezpłatnej, całodobowej infolinii wsparcia psychologicznego. Pod numerem telefonu 800-100-102 każda osoba samotna, starsza, czy źle znosząca izolację lub odczuwająca stan wzmożonego zagrożenia związanego z epidemią koronawirusa – może otrzymać fachową pomoc psychologiczną.
 
Zespół Prasowy
10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej
im. mjr. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt” 
 

Reklama.

Zobacz także

Zbiórka krwi dla Jasia

Dodane: 2020-06-01 10:07 - Komentarze  (0)  czytane (611)

TAGI:Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.227.117

5678 (2020-04-04 19:17:39)

A co? będą strzelać do niepokornych piesków ? Do obrony przed wirusem przydałyby się te środki finansowe które został niepotrzebnie wydane przez Macierewicza i jego następcę na zabawę w wojsko. a medycy na pierwszej linii obrony przed wirusem nie mają maseczek kombinezonów a przede wszystkim testów. Dlatego 17% wszystkich zakażonych to medycy. I co zastąpią ich wojacy Terytorialsi ?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś Dzień Matki

26 maja obchodzony jest Dzień Matki. Składamy naszym Mamom życzenia, obdarowujemy kwiatami i upominkami, aby podziękować za rodzicielską...